Tüm Sergileri Göster

Şükrü Mehmet Ömür “Çerden-Çöpten” Kişisel Mobil Art Sergisi

26 Nis 2021 - 10 May 2021
Mehmet Ömür çok yönlü bir insan; hekim, fotoğrafçı, mobil artist, eğitmen. Sergiler, kurslar, kitaplarla dolu dolu yaşanmış yıllar…

Kendisi ile geçenlerde gerçekleştirdiğimiz TuMobArt sergisi dolayısıyla tanıştık. Mobil art konusunda ülkemizdeki öncü, uluslararası platformda pek çok ödül sahibi bir sanatçımız. Önceki çalışmalarından oldukça değişik, ama onun sanata ve yaratıcılığa olan yaklaşımını da örnekleyecek bu sergi projesini önerdi. Ben de büyük bir keyifle sizlerle paylaşmaktan mutlu oldum.

Şu yaşadığımız pandemi dönemi hepimizi pek çok açıdan ve oldukça etkiledi. Onca önlem ve dikkate rağmen yakalandığı Covit-19’u da atlaşmış olmasından duyduğum memnuniyeti buradan ifade etmek ve geçmiş olsun dileklerimi sunmak isterim.

20 düzenlemeden oluşan bu sergi için diyor ki Mehmet Ömür; “Oyun oyna, sanat yap, yaşamını güzelleştir. Bu kadar mı? Evet bu kadar…” Ve çalışmalarıyla da bunu öyle güzel ifade ediyor ki…

Sergilerimizi sıkça takip eden dostlarımız bilir, sergi anı defterine duygu ve düşünceleriniz bizler için önemlidir. Not düşeceğiniz için şimdiden teşekkür eder, deneyimlediğiniz bu güzel sergiden hoşnut kalmanızı dilerim.

Sevgi ve saygılarımla,

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery – Nisan 2021

_______________________________

Yaşamı farklı biçimde yaşamaya başladığımız son bir yılda sanatın değerini daha iyi kavradığımı düşünüyorum.

Sanatın bu zor zamanları geçirmeme nasıl da yardımcı olduğunu daha iyi anladım. İnsan olmanın konuşma kadar önemli başka bir özelliği olan oyun kurmanın sanat yapma ile nasıl içe içe olup bana hissettirdiklerini sizlerle paylaşmaya karar verdim. Oyun oyna, sanat yap, yaşamını güzelleştir.Bu kadar mı? Evet bu kadar…

Covid günlerimi geçirdiğim balkonuma sarılan asma bıyıklarının bana bıraktığı çer çöp bu sergiye vesile oldu diyelim… İyi seyirler…

Şükrü Mehmet Ömür
Artsonline Web Art Gallery – Nisan 2021

_______________________________

Şükrü Mehmet Ömür

1951 İstanbul’da doğdu.

Lise döneminde fotoğrafa Kodak instamatic 100 ile başladı, sonraki 10 yılda dönemin çeşitli Canon kameraları ile fotoğraf çekmeye devam etti. Bu sırada karanlık oda deneyimi de kazanan Ömür, Tıp fakültesini bitirdikten sonra mesleğindeki yoğun çalışmaları nedeniyle fotoğraftan ayrılmak zorunda kaldı. Emeklilik dönemine yaklaştığı sırada ortaya çıkan dijital fotoğrafçılıkla birlikte DSL makinelerle yeniden fotoğrafa dönmüş, bir yıl işini bırakarak sene alarak Pariste CE3P görüntü okulundan fotoğraf bölümü mezunu olmuştur.

Daha sonraki dönem fotoğrafın peşinden dünyayı dolaştı, seyahat ve doğa fotoğrafçılığı ile ilgilenme fırsatı yakaladı.

2000 yılından bu yana yoğun olarak fotoğraf sanatı ile uğraşan Ömür eserlerini, yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kişisel ve karma sergilerde sanatseverlerle paylaştı. ilk kişisel sergisini 2003’te Bozcaada’da açtı.

Kişisel ve karma 20 den fazla sergi açmıştır.

DEVAMI

_______________________________

Bu sergide yer alan eserlerin mevcudiyeti ve fiyatları güncel sergilenme tarihleri içinde geçerlidir. Bu tarihten sonra “Geçmiş Sergiler” sürecinde yer alan sergilerin sanatçıları ile iletişime geçilmelidir.

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Şükrü Mehmet Ömür “Çerden-Çöpten” Kişisel Mobil Art Sergisi
 • Tarih: 26 Nis 2021 - 10 May 2021
 • Yer:www.artsonlinegallery.com
 • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
 • Sergi Süresi:20 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

4 Yorum

 • Hatice Kılıçaslan
  27 Nisan 2021

  Sıradışı ve çok zarifler, kutlarım.

  • Mehmet Ömür
   22 Mayıs 2021

   Hatice, ben de size teşekkür ederim sağolun

 • Gönül Uz
  6 Mayıs 2021

  Kutlarım, az şeyle çok şey anlatmak buna denir. Başarılarınızın devamını dilerim

  • Mehmet Ömür
   22 Mayıs 2021

   Gönül, Ben de size teşekkür ederim İyi günler dilerim

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması