Mücahit Mustafa Taligacı

Seramik
Telefon / Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1999 tarihinde Çanakkale’nin Çan ilçesinde doğdu.

2007 yılında resim dersinde öğretmeninin resmi hakkında onur kırıcı ve alaylı şekilde konuşması Çan Sevim Bodur Anadolu Sağlık Meslek Lisesi hemşirelik bölümününe girmesiyle sonuçlandı. Eğitime ara vermeden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Laboratuvar teknikleri bölümünü kazandı.

Fakat çocukluk hayali olan güzel sanatları içinden hiç atamadı ve eğitimini dondurarak girdiği yetenek sınavları sonunda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam bölümünü kazandı.

Lisans eğitimi sırasında pek çok etkinliğe katıldı. Lisans 3. Sınıfta Çan Seramik Fabrikası sanat atölyesinde staj yaptı.

Hayatın gerçeklerinden beslenerek yaptığı tasarımlarında yaşadığı duygu ve düşünceler, okuduğu kitaplardaki karakterlerin ruhsal yapısı, insan hareketleri ve duyguları, Türk mitlerinden parçalar esin kaynakları olmuştur.

Hedefleri arasında 4. Yıla kadar getirdiği bölüm birinciliği derecesini korumak ve o şekilde mezun olmak, ardından yüksek lisansını tamamlayıp öğretim görevlisi olmak var.

 

Katıldığı Sergi ve Etkinlikler:

  • 2018 Çomü Bahar Şenlikleri
  • 2019 Çanakkale 1. Kitap, eğitim ve sanat fuarı Çömlekçi Çarkı Etkinliği
  • 2019 Lüleburgaz 23 Nisan Uluslararası Çocuk  Şenlikleri
  • 2019 Çomü  Bahar Şenlikleri
  • 2020 Xartplatform Online Sergi
  • 2021 Antalya Büyükşehir Belediyesi Ev Sahipliğinde Uluslararası Karma Sergi (8 Mart Dünya Kadınlar Günü)
  • 2021 CapGallery Ulusal Online Karma Sanat Sergisi
  • 2021 Çevrimiçi Portfolyou Sanat Etkinliği Sergisi
  • 2021 Xartplatform Online Ego Sanat Etkinliği Karma Sergisi
  • 2021 Timya Sanat Uluslararası Dünya Sanat Günü Temalı Karma Sergi

 

Sanata bakış açısı:

Ürettiği eserlerde esinlendiği konular günlük yaşamdan kareler, çekilen çileler ve bu yolda verilen uğraşlar, kadın hakları ve kadının önemi, kitaplarda geçen özel karakterler olduğu için yaptığı eserlerin hayatı anlamaya dair birer arayış olduğunu düşünmektedir. Bunun sonucu olarak böyle konulara dikkat uyandırıp insanların bu gerçeklerin farkında olmalarını sağlamaya çalışmaktadır. Yaşadıkça var olmanın verdiği huzur ve kasveti tümüyle esin kaynağı olarak görmeyi hedeflemekte ve çalışmalarını bu yolda insanların beğenisine sunmaktadır.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması