Tüm Etkinlikler

Artsonline “Mustafa Kemâl, Sonsuza Değin!” Karma Resim Sergisi

10 Kasım 2021, 18:00 - 30 Kasım 2021, 18:00
Değerli dostlarımız, sergimizin katılımcıları belirlendi…

Öncelikle ilgi gösterip başvuran tüm sanatçılarımıza teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Alfabetik sırayla;

Aylin Cengiz, Bayram Armutcı, Bilge Kınam, Emine Kahvecioğlu, Ertuğrul Saraç, Goncagül Çulcuoğlu, Gül Çetin, Harika Menteş, Hazal Yayalar, Hidayet Aksu, Hakan Sarıhan, Hüseyin Ünlü, Mehmet Akif Özdal, Merve Kahraman, Merve Yavuz, Murat Çalış, Mustafa Ali Kasap, Müzeyyen Karaçiftçi, Nilgün Gündüz, Nilgün Temiz, Rana Sirkecioğlu, Serpil İşseven, Savaş Simitli, Suna Doğruyol, Şükrü Odabaş, Tolga Erem, Ümit Parsıl.

Katılımcı sanatçılarımızı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

10 Kasım 2021 günü Saat: 18.00‘de açılışımızda tekrar buluşmak üzere.

Hakan Sarıhan


 

Okuldaşım Aysun Akçakoca’nın “Ustaların Fırçasından Mustafa Kemal Atatürk” başlıklı facebook paylaşımının çaktığı kıvılcımla düşündüğüm bir proje oldu bu.  Aslında kafamın içinde hep dönüp duruyordu ama daha çok kendi yaptığım Atatürk fotoğraflarından portrelerle ilgiliydi bunlar.

Ama bu sergi tamamen başka, yepyeni, özel çalışma gerektiren bir proje olarak doğdu içime. Fikirlerimin olgunlaşmasında hayranı olduğum, çok değerli sanatçımız Avni Erbaş’ı ilham verici eserleriyle yâd etmek isterim, ruhu şad olsun.

Atatürk’ün 140. doğum yılında, 2021’in 10 Kasımında açılacak, yep yeni ve özgün eserlerden oluşacak sergimiz: “Mustafa Kemâl, Sonsuza Değin!” Karma Resim Sergisi‘dir.

Amaç:

Onun gösterdiği hedefler ve çağdaşlaşma yolunda, evrensel sanat anlayışında, onun manevi kişiliği ve saygınlığıyla örtüşen, yepyeni ve özgün Mustafa Kemal Atatürk konulu sanat eserleri kazandırmak.

Ulusumuza ve dünyaya 140. doğum yılı hediyesi olacak bu sanat eserlerini sunabilmek.

Genel Koşullar:
 1. Sergi, dünyada Türkçe konuşan, 20 yaş üzeri tüm sanatçılara açıktır.
 2. Katılım ve sergileme ücretsizdir.
 3. Her sanatçının bir eseri sergilenecektir. Ancak sanatçılarımız seçenek sunmak bakımından arzu ederlerse 2 eser gönderilebilir.
 4. Sergi en az 22, en fazla 33 eser ile oluşturulacaktır. Sayı gelen eselerden sergilenmeye kabul edilenlere göre belirlenecektir.
 5. Boyut, teknik ve içinde M.Kemal Atatürk olmak kaydı ile konu serbesttir. Sadece resim, özgün baskı, illüstrasyon, digital art branşlarından eserler kabul edilecektir.
 6. Eserlerin 2020 yılından sonra yapılmış olması tercih konusudur
 7. Eserler Atatürk’ün bir fotoğrafının tuvale aktarımı şeklinde değil ama sanatçının kendi kurguladığı, duruşuyla bakışıyla, ruhuyla, rengiyle ve tabi kendi üslubuyla içinde Atatürk olduğunu hissedebildiğimiz, algıladığımız, tamamen özgün eserler olmalıdır.
 8. Birebir fotoğrafının aktarıldığı, reprodüksiyon tarzı çalışmalar bu sergi için beklenmeyen türde işlerdir. Bu konuya başvuru yapacak sanatçılarımızın özellikle özen göstermesini rica ederiz.
 9. Sergi 10 Kasım 2021, Saat: 18.00’de açılacak, 30 Kasım 2021, yine 18.00’de kapanacaktır. Diğer tüm sergilerimizden farklı olarak bu sergi bitiş tarihinde erişime kapatılacaktır.
 10. Ancak katılan sanatçılarımız için oluşturduğumuz profil sayfaları hep açık olacak, sanatçılarımız isterlerse eserlerini bu kişisel sayfalarına alabilir böylece her zaman izlenebilir duruma getirebilirler. Bu istek başvuru esnasında notlar kısmında belirtilmelidir.
 11. Sergi öncelikle www.artsonlinegallery.com sitesinde online olarak açılacaktır. Ancak koşulların izin vermesi durumunda ve uygun bir zamanda bir art galeride de sergilenmesi düşünülmektedir. Bu durum için daha sonra katılımı kesinleşmiş sanatçılarımızla ayrıca iletişime geçilecek ve eser gönderi şartları kendilerine bildirilecektir.
 12. Bu bir yarışma değildir, ancak başvuruların bir değerlendirmeye tabi tutulacağı da muhakkaktır. Başvuru yapan tüm sanatçılar bunu tartışmasız ve peşinen kabul etmiş olurlar.
 13. Eserleri sergilenen her sanatçımıza dijital Katılım Belgesi eposta ile gönderilecektir.
 14. Bu sergi için özel olarak bir Sergi Kitapçığı hazırlanacaktır. 30×30 cm ebadında, 320 gr kuşe karton kapaklı, 170 gr kuşe kağıda basılı, amerikan ciltli olacak bu kitapçığının bedeli yurtiçi için kargo dahil 95,-TL olacaktır. Arzu edenler tüm sergilerimizde olduğu gibi serginin sonundaki görselin bağlantısından sipariş formuna ulaşabilecektir.
 15. Başvurunun nasıl yapılacağı “Eser Teslim ve Teknik Koşullar” bölümünde belirtilmiştir.
 16. Eser sahipleri sanatçıları olmakla beraber, başvuru yaptıklarında; sergiye seçilen eserler görsellerinin ve bizatihi kendileri hakkında gönderdikleri bilgilerin, serginin duyurusu ve tanıtımı amacıyla uygun medyada paylaşımı, katalog ve buna benzer ilgili materyalde kullanımı için sergi organizasyonuna izin vermiş sayılacaklardır.
Proje Takvimi:
 • 29 Ekim 2021 – Son Başvuru Tarihi
 • 31 Ekim 2021 – Değerlendirme ve Ön Listenin Duyurusu
 • 10 Kasım 2021, Saat: 18.00 – Sergi Açılışı
 • 30 Kasım 2021 – Sergi Kapanış
Eser Teslim ve Teknik Koşullar:

A-ARTSONLINE WEB ART GALLERY’DE İLK KEZ SERGİYE KATILACAKLAR İÇİN:

Gönderiniz 2 parçadan oluşmaktadır;

1- Her katılımcımıza bir “Sanatçı Profil Sayfası” açıyoruz, bunun için: (örnek inceleyiniz):

  1.  Portre/büst kadrajında, jpg formatında, word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmamış olarak Profil fotoğrafınız.
  2.  3. şahıs dilinden yazılmış, tercihan geniş, sizi en iyi yansıtan word veya benzeri edit edilebilir (txt, doc, pages) formatında biyografiniz.
  3.  Web siteniz, gsm tel, facebook, instagram vb ve yaşadığınız ülke ve şehir gibi iletişim bilgileriniz.
  4. “Çalışmalarından Örnekler” bölümü için sergilerden bağımsız olarak, künyeleri gerekmiyor, 4 adet  sizin başka çalışmalarınızdan örnek görseller.

Not: “Sanatçılar” bölümümüzde yer almayı kabul etmeyenler sergiye de katılamazlar.

 

2- Sergi İçin:

  1. Eser görselleri en az 1000 px ve jpg formatında olmalı, dosya adı olarak “sanatçısı ve eserin” adı yazılmalı.
  2. Eserlerin künyesi olarak adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu ve satılıksa fiyatı belirtilmelidir.
  3. Eseriniz hakkında birkaç cümlelik kısa bir bilgi de yazmanız şık olabilir.

Lütfen; Tüm görseller sadece jpg formatında ve word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmadan gönderilmelidir.

 

B-DAHA ÖNCE GALERİMİZDE SERGİYE KATILIP HALEN SANATÇI SAYFASI OLANLAR İÇİN:

Sadece sergileme için gereken ESER görseli ve bilgilerinin gönderilmesi yeterlidir.

  1. Eser görselleri en az 1000 px ve jpg formatında olmalı, dosya adı olarak “sanatçısı ve eserin” adı yazılmalı.
  2. Eserlerin künyesi olarak adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu ve satılıksa fiyatı belirtilmelidir.
  3. Eseriniz hakkında birkaç cümlelik kısa bir bilgi de yazmanız şık olabilir.

Tüm görseller sadece jpg formatında ve word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmadan gönderilmelidir.

Gönderi:

Lütfen Dikkat!

 1. Dikkatle ve özenle hazırladığınız başvuru dosyanızı tercihan siyah kutu içindeki “KATIL” butondan ulaşacağınız  Katılım Formu aracılığıyla  gönderiniz.
 2. Her bir görsel yükleme alanı en fazla 2 mb ile sınırlıdır. Lütfen yüklemeden önce dosyanızı kontrol ediniz, düzenleyiniz.
 3. “Mustafa Kemâl, Sonsuza Değin!” konu başlığını seçmeyi atlamayınız.
 4. Lütfen “Gönder”meden önce tüm içeriği kontrol etmeyi unutmayınız. Eksik veya hatalı olmadığından emin olunuz.
 5. Teknik bir sorun yaşıyorsanız veya zorunlu bir durum olursa hakansart@yandex.com adresine eposta veya www.wetransfer.com aracılığı ile de gönderebilirsiniz.

Whatsapp, telegram, instagram direk mesaj vb başka kanallarla gönderdiğiniz başvurularınızın kabul görmeyeceğini üzülerek ifade ediyoruz. Gereksiz yere bu kanalların meşgul edilmemesini de önemle rica ediyoruz. Sorularınız için size bir whatsapp ve telegram mesajı kadar yakınız, tereddüt ettiğiniz bir nokta olursa lütfen aramak için  çekinmeyiniz.

En iyi dileklerimizle. Sanatla kalın, esen kalın…

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery – Mayıs 2021

Diğer Bilgiler:

Ücretler, Gelirler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Sergilenen eserlerin alım-satımı, alıcı ile sanatçı arasındadır. Artsonline olarak satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep etmiyoruz.
 2. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekline, sanatçı ile alıcı kendi aralarında karar verilecektir. Bu konuya yine Artsonline olarak bir dahlimiz olmayacaktır.
 3. Artsonline Web Art Gallery’de sergilenmiş ve/veya sergilenecek eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte eser sahibi, dosyasını Artsonline Web Art Gallery’ye gönderdiği andan itibaren bu dosya içeriğindeki bilgi ve görsellerin otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına, tanıtım ve duyurularda kullanılmasına izin verdiğini, ayrıca bir izin almaya gerek olmadığını kabul ve beyan eder.
 4. Sergi katalogların satış geliri sadece Artsonline’a aittir. Katılımcılar bu gelirden herhangi bir hak iddia edemezler.

Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile serginin  en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
 2. Artsonline bu sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, katılımın yetersiz olması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
 3. Sanatçılarımız da katıldığı bir sergiden sergi tarihinden en az 5 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak çıkabilir bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
 4. Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.

Bu sergi şartnamesini oluşturan bu sayfadaki tüm bölümler ve maddeler bir bütündür, her katılımcı başvuru yaptığında bu koşulları otomatikman kabul etmiş olur.

 • Etkinlik Tipi: Açık Çağrı Ücretsiz Karma Sergi,Galeri Aktiviteleri,Özel Etkinlik
 • Tarih: 10 Kasım 2021 - 18:00 30 Kasım 2021 - 18:00
 • Etkinlik Yeri:ARTSONLINE Web Art Gallery
 • Etkinlik Süresi:20 Gün

2 Yorum

 • Şükrü Odabaş
  13 Haziran 2021

  Ata’mı sonsuz sevgi ve saygıyla anıyorum..
  Böyle bir zamanda bu sergiyi açmanızdan dolayı da sizleri kutluyorum..

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması