Tüm Sergileri Göster

Artsonline 1.”22 DigitAlls” Dijital Resim ve İllüstrasyon Sergisi

22 Şub 2021 - 15 Mar 2021
Artsonline 1. “22 DigitAlls” Dijital Resim ve İllüstrasyon Sergimize hoşgeldiniz!..

İlk kez sadece belirli bir teknikle üretilen işlerden oluşturduğumuz bu sergi ile karşınızda olmanın mutlululuğu yaşıyoruz.

Sanatçılarımıza gösterdikleri ilgi ve güven için çok teşekkür ediyoruz ve katılımcı sanatçıları kutluyoruz. Umuyoruz ki, bu tür tematik sergilerimiz devam edecek ve yeniliklere açık, özgür düşünceli ve yaratıcı sanatçı dostlarımızla buluşmaya, onları desteklemeye devam edeceğiz.

Bu sergimizde de yine genç, deneyimli, öğretmen, akademisyen, öğrenci gibi, ustalarla bu yolda ilerleyenlerin bir arada olduğu, 13 sanatçının görsel sanat alanına giren 22 dijital çalışmasından oluşan renkli, canlı ve dinamik bir sergi oldu. “Digital Sanat” deyince birkaç küçük açıklama yapmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Dijital sanat; teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkmış ve artık bugün sanat alanında kabul gören ve durmaksızın gelişen, yenilenen bir alan. Dijital medya, video, interaktif sanat, bilgisayar grafikleri ve animasyonları gibi yeni medya teknolojilerini içinde barındıran güncel bir sanat türü. Üretimin bütünü veya bir kademesinde dijital teknolojiler kullanılıyor. Örneğin; Bilgisayarda özel grafik tabletlerle, tablet veya mobil telefonlarla yapılan işler, fotoğraf manipülasyonları, video montajlar, post-prodüksiyon işleri, video efekt yapımları, ses manipülasyonları, dijital miksaj teknikleri, dijital baskı, yazıcı, plotter, vb ile yapılan üretimler ve hatta web tasarımı gibi işler…

Sanata her an ve her koşulda ulaşılmasına aracı olmanın heyecanı içindeyiz. Size Sergi Anı Defterine yazacağınız yorumların çok önemli ve değerli olduğunu hatırlatmak isterim. Ziyaretiniz ve duygu ve düşüncelerinizi yazacağınız için şimdiden teşekkür ediyor, iyi bir sergi deneyimi yaşamanızı diliyorum.

Hakan Sarıhan

Artsonline Web Art Gallery – Şubat 2021

__________________________

.

Katılımıcılarımız:

(Alfabetik Olarak)

Sanatçılarımızın sayfalarına gitmek için isimlerine tıklayınız.

Aylin Küçük, Deniz Kürşad, Hakan Sarıhan, Handan Buzrul, Hazal YayalarMehmet Akif Özdal, Murat Gökhan Tanış, Ozan Çelikçi, Özgür Ballı, Rabiya Aydın Gülden, Serkan Vural, Şadi Karaşahinoğlu, Yunus Yılmaz.

_______________________________

Bu sergide yer alan eserlerin satışta olup olmadığı ve fiyatları güncel sergilenme tarihinde geçerlidir. Bu tarihten sonra “Geçmiş Sergiler” sürecinde yer alan sergiler için sanatçı ile iletişime geçilmelidir. Ayrıca eser edinmek için doğrudan sanatçı ile iletişime geçebilirsiniz.

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Artsonline 1.”22 DigitAlls” Dijital Resim ve İllüstrasyon Sergisi
 • Tarih: 22 Şub 2021 - 15 Mar 2021
 • Yer:www.artsonlinegallery.com
 • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
 • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

3 Yorum

 • Nazan Özman
  23 Şubat 2021

  Bu serginin dijital tekniklerle yapılmış olan eserlerini incelediğim zaman aklıma gelen ilk düşünceyi sergiye katılan tüm katılımcılarla ve bu paylaşımı okuyanlarla paylaşmak istedim. Hangi teknik kullanılırsa kullanılsın bir sanatçının eserlerinin temelinde çok iyi bir desen, renk, proporsiyon, sanat tarihi, v.b. eğitiminin olması, o kişinin eserlerinin birçokları arasından sıyrılarak öne çıkmasına yardımcı oluyor. Tüm katılımcıları kutluyor ve sanatın hayatımıza anlam katan güzel ve aydınlatan yolunda başarılar diliyorum.

 • Çiğdem YAKUT
  23 Şubat 2021

  Sergideki tüm eserler alanında kwndini çok iyi yetiştirmiş sanatçılar tarafından gerçekleşmiş, gerçekten çok etkileyici bir sergi olmuş. Tüm sanatçıları tebrik ederim. Mükemmel eserler ortaya çıkmış.

 • Gönül Uz
  23 Şubat 2021

  Dijital sanat eseri üreten sanatçıların
  sayısı günümüzde giderek artmakla birlikte dijital sanatın galerilerde yer bulması ve
  sanatseverlerle buluşması ne güzel. Emeği geçen arkadaşları yürekten kutluyorum.

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması