Tüm Sergileri Göster

Şeyma Özkan Bil “Zihinsel Hareketler/Mental Movements” Cam Sanatı Sergisi

02 Oca 2023 - 23 Oca 2023
Şeyma Özkan Bil’in “Zihinsel Hareketler/Mental Movements” Cam Sanatı Sergisi’ne Hoşgeldiniz!

2023’ün açılışını Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi GSF Cam Anasanat Dalı Başkanı Şeyma Özkan Bil’in kişisel sergisi ile yapmaktan mutluyum.

Cam çok özel, özgün, bir o kadar da zor ama hızla yaygınlaşan sanat materyallerinden biri. Aralık ayında hocamın girişimiyle uluslararası bir sergi ile bu konudaki güzel örneklerden bir seçki sunmuştuk.

Sanatçının plaka camlar, metal tel ve metal folyoları füzyon şekillendirme ile oluşturduğu eserleri de bu alandaki özgün örneklerden.

Bu sergimizin de her zaman olduğu gibi sayfaların en altında bulunan Sergi Anı Defteri ve Sanatçı Profil Sayfası yorum ve değerlendirmelerinize açıktır.

Basılı Sergi Kataloğu‘ndan edinmek isteyen dostlarım bağlantıdan veya sergideki “Edinmek İçin” butonundan sipariş verebilirler.

En iyi dileklerimle…

Hakan Sarıhan

ArtsGallery – Ocak 2023

Cam ve metal… Birbirinden çok farklı iki malzeme…

Tıpkı farklı fiziksel özelliklere, farklı düşüncelere ve farklı duygulara sahip insanlar gibi ikisinin de kendine özgü karakteristik özellikleri vardır

Covid-19 salgını sürecinde insanların evlere kapanarak kendi zihnindeki düşüncelerle baş başa kalması ve bu durum sonucunda oluşan zihin içindeki psikolojik durum ve duygu değişimleri, eserlerde tema olarak işlenmiştir.

Farklı metal türlerinin her birinin farklı karakteristik özellikleri, fırın işleminde gösterdiği değişimler, kırılgan ve saydam bir malzeme olan camla birlikte kullanıldığında görünen dokular, insanların zihnindeki psikolojik durum ve duygu değişimlerini yansıtmaktadır.

Dikdörtgen cam bloklarla birlikte kullanılan siyah metal çerçeveler, kaide işlevinin yanı sıra insanların kapalı kaldığı mekanları simgelemektedir. Yoğun siyahlık ile mavi gökyüzüne karşı olan zıtlık ve sınırlılık duygusu, cam blokların içindeki metallar özgürce ve plansız yerleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Şeyma Özkan Bil

ArtsGallery – Ocak 2023
_______________________________

Şeyma Özkan Bil

2009 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Anasanat Dalıdan mezun olmuştur. Almanya Hochschule Koblenz’de sıcak cam şekillendirme eğitimi almıştır. Mezuniyetinden itibaren pek çok ulusal ve uluslararası sergiye katılmıştır. Cam ve metal heykel üzerine çalışmaktadır. 

2017 yılından itibaren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümünde öğretim elemanı olarak, 2021 yılından itibaren Cam Anasanat Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

BİYOGRAFİSİ

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Şeyma Özkan Bil “Zihinsel Hareketler/Mental Movements” Cam Sanatı Sergisi
 • Tarih: 02 Oca 2023 - 23 Oca 2023
 • Yer:Artsonline Web Art Gallery
 • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
 • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

3 Yorum

 • Ali Demirbaş
  12 Ocak 2023

  Muhteşem eserler elinize sağlık

  • Şeyma Bil
   20 Ocak 2023

   Çok teşekkür ederim

 • Eusebio Brock
  2 Ağustos 2023

  I respect your commitment to providing useful content for your readers. Thanks for sharing your knowledge and expertise.

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması