Fevzi Yavuz

Resim
/ Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1948 yılında Trabzon’da doğdu.

Güzel sanatlar akademisi mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra mimari projelerinin yanı sıra eski eser proje ve renovasyon çalışmalarına da devam etti.

İstanbul Beyoğlu ve Bahçelievler Belediyesi’nde teknik başkan yardımcısı ve belediye başkanı danışmanı olarak görev yaptı.

Fevzi Yavuz, hayatında hobi olarak sanat ve tasarımla ilgilenmeye başladı. Soyut dışavurumculuk tarzını benimseyen Fevzi Yavuz, özgün bir “İşaretlerde Türk Ressamı” olarak farkını ortaya koymuştur. Kişisel tarihi ve soylu eserleriyle eşsiz bir Türk kimliği koleksiyonu oluşturmuştur.

Halen Foça ve İstanbul’da. resim çalışmalarına kendi atölyelerinde devam etmektedir. Mesleğinin, mimarlığın resimle bütünleştiğine inanan sanatçı, Türkiye başta olmak üzere Avrupa’da birçok kişisel sergi açmış, birçok karma sergiye ve birçok atölye çalışmasına katılmıştır.

—-

He was born in Trabzon in 1948.

After graduating from the department of architecture at the academy of fine arts, he continued his architectural projects as well as antiquities project and renovation works. He served as technical vice president and advisor to the mayor in Istanbul Beyoğlu and Bahçelievler Municipality

Fevzi Yavuz started to be interested in art and design as a hobby in his life. Fevzi Yavuz, who adopted the style of abstract expressionism, showed his difference as a unique “Turkish Painter in Signs”. He created a unique collection of Turkish identity with his personal history and noble works.

He is still in Foça and Istanbul. He continues his painting works in his own workshops. Believing that his profession, architecture, is integrated with painting, the artist has opened many personal exhibitions in Europe, especially in Turkey, and participated in many group exhibitions, as well as in many workshops.

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması