Tüm Sergileri Göster

Basma Fistan Giyerim “Özgürlük ve Bağımsızlık” Grup Resim Sergisi

30 Ağu 2021 - 19 Eyl 2021
Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferi, milletimizin bağımsızlığa olan aşkının göstergesi ve hiçbir zaman esaret altında yaşamayacağını ispatlayan, özgürlük ve bağımsızlık yolundaki son tarihi zaferimizdir.

Daha önce “Sümerbank Takvimim” Grup sergisiyle beraber olduğumuz “Basma Fistan Giyerim” Sanat Grubu, Günay Aral başkanlığında 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle hazırladığı bu sergi ile tekrar huzurlarınızda.

30 Sanatçının 30 eserinden oluşan bu sergi ile Zafer Bayramımızı bir kez daha gururla kutluyor ve tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Sergi Anı Defterine yazacağınız yorum ve düşünceleriniz herkesi motive ve mutlu edecektir. İyi bir sergi deneyi yaşamanız dileğimle sevgi ve saygılar…

Hakan Sarıhan

Artsonline Web Art Gallery – Ağustos 2021
_______________________________

30 Ağustos Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsızlık yolunda verilen milli mücadelenin başarıyla taçlandığı tarihtir. Çok büyük fedakarlıklarla kurtuluşu için savaşmış bir halkın zafer günüdür.

Milletimiz, tarih boyunca bayrak, vatan ve bağımsızlık gibi değerlerinden asla vazgeçmemiştir.

1922 yılı 26 Ağustos’unda başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni bir kez daha gururla anıyoruz. Bu zafer, milletimizin bağımsızlığa olan aşkının ve hiçbir zaman boyunduruk altında yaşamaya tahammül edemeyeceğinin açık göstergelerinden biridir.

Büyük komutan ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur.”

Yurtta ve dünyada daima barıştan yana olan yüce milletimiz, bağımsızlığına ve vatanına göz dikildiğinde, savaş meydanında ne büyük bir mücadele verebileceğini dosta düşmana defalarca göstermiştir. 30 Ağustos Zaferi de birlik ve beraberlik içerisinde, kararlılıkla mücadele ettiğimizde, başaramayacağımız hiçbir şey olmadığının ispatıdır.

Vatan, millet, bağımsızlık ve bayrak gibi değerlerimiz için canlarını feda eden ve bugün sahip olduğumuz imkânların temellerini atan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimize şükran ve minnet duygularımızı sunuyoruz. Bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz , tarihimizde dönüm noktası olan bu halk hareketini,  biz sanatçılar olarak her zaman hafızalarda taze tutarak, onların kurduğu bu ülkeyi medeniyet yarışında en ön sıraya taşımaya söz veriyoruz.

Bu özel sergimizde ise sanatçılarımız,  kendi tarz ve teknikleriyle çalıştılar ve her sanatçı, çalışmasının üzerine ATA’mıza olan duygularını eser üzerine dijital olarak yazarak, bir anlamda şükranlarını belirtmişlerdir.

Keyifli seyirler dilerim.

Düzenleyen Günay ARAL

Artsonline Web Art Gallery – Ağustos 2021
_______________________________

Katılımıcılarımız:

(Alfabetik Olarak)

Aynur Albayrak, Aytül Güler, Cemil Cahit Yurtseven, Emel Çevikcan, Emine Kahvecioğlu, Ersin Kayıkçı, Esin Subay, Fatoş Kolsuz, Fevzi Yavuz, Funda Camelmas Mepa, Günay Aral, Harika Ören, Mehmet Akkaya, Melda Marmaralı Bekki, Mustafa Ali Kasap, Mustafa Kemal Çetinel, Mürvet Ay, Mürüvet Başaran Doğan, Necla (Nena) Çetinel, Nejat Orhan, Nermin Göktepe, Nuray Üncü, Özlen Acar, Saliha Karslı Yücel, Seher Söyleme Çelik, Semra Ocak, Serap Gürcan, Serhan Güzey Kerestecioğlu, Tuğba Aksezmener, Ümit Gönenç.

_______________________________

Bu sergide yer alan eserlerin mevcudiyeti ve fiyatları güncel sergilenme tarihleri içinde geçerlidir. Bu tarihten sonra “Geçmiş Sergiler” sürecinde yer alan sergilerin sanatçıları ile iletişime geçilmelidir.

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Basma Fistan Giyerim “Özgürlük ve Bağımsızlık” Grup Resim Sergisi
 • Tarih: 30 Ağu 2021 - 19 Eyl 2021
 • Yer:Artsonline Web Art Gallery
 • Düzenleyen:Günay Aral
 • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

6 Yorum

 • Serap Gürcan
  30 Ağustos 2021

  Teşekkürlerimle.
  Sayın Günay ARAL, Sayın Hakan SARUHAN ve Sayın Tüm Katılımcı Arkadaşlarım, Sergimizi çok beğendim.
  Nice 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında beraber olabilmek dileklerimle nice sergilere …

 • LERZAN SAYA
  30 Ağustos 2021

  Bu muhteşem ve anlamlı sergiyi zevkle ve Ata’ma saygıyla sevgiyle izledim. Duygulandım. Sayın Günay Aral ve Sayın Hakan Saruhan’a ve emeği geçen tüm katılımcı arkadaşlarıma bir Cumhuriyet kadını olarak ben de kalbimle teşekkür ediyorum. Atamızın izinde daha nice 30 Ağustos Zafer Bayramlarını coşkuyla yaşamak dileğiyle…

 • GÜLER ÖNDER
  30 Ağustos 2021

  CUMHURIYET KADINI OLARAK ATAMIZI BU KADAR GÜZEL RESMEDEN HERKESİ GÖNÜLDEN KUTLUYORUM. NİCBOYANIZ KURUMASIN.

 • Goncaiter Bölükbaşı
  2 Eylül 2021

  Harika bir sergi.Melda Bekki sayesinde böyle güzel bir etkinlikten haberim oldu.Melda Ablacım seni ve tüm sanat sever arkadaşlarını kutluyorum.hepsi ayrı güzel hepsi ayrı anlamlı.Atamızın izinde daha nice sergiler diliyorum…

 • SERAP TİMOÇİN UYUĞ
  2 Eylül 2021

  Tüm sanatçı arkadaşların emeklerine, yüreklerine sağlık. Her eser Atam ı anlatmakta çok başarılı olmuş.Bu sergide başta Sayın Günay Aral hanımı ve tüm emeği geçen arkadaşları kutluyorum.

 • Gamze Aksoy
  4 Eylül 2021

  Hepsi birbirinden anlamlı muhteşem…tebrik ediyorrun canım

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması