Pelin Yazar

Resim
Telefon / Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

Pelin Yazar, lisans sanat eğitimini ve sanatsal çalışmalarını 1996 yılından buyana Kuzey Amerika’da sürdürdü.

Özel Kadıköy Kız Koleji Edebiyat bölümünü okuyarak liseyi bitirdikten sonra,  MarmaraÜniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim bölümü Prof.Dr. Nevhiz Tanyeli atölyesinden mezun olup, İstanbul Teknik Üniversitesi Görsel ve Çevresel Sanatlar ana bilim dalında, danışmanı Ahmet Keskin ile ”Degas yorumlamalarına yeni yaklaşımlar” konulu teziyle yüksek lisansını tamamladı.

Chicago’da müzelerde sanat eğitimi programları hazırladı ve bu programlara liderlik yaptı. Sanat terapisinin araç olarak kullanıldığı eğitim projelerinde çalıştı. Chicago Çocuk Müzesi ve Chicago Çağdaş Sanatlar müzesinde sanat eğitimi alanında önemli katkıları oldu.

Yirmi yıla yakın KuzeyAmerika’da yaşayan, Montreal’de sanat eğitmeni olarak farklı kurumlarda çalışan Yazar’ın resimleri Galerie 5 Continents tarafından temsil ediliyor, Kanada’da kurumların koleksiyonlarında eserleri bulunuyor.

Türkiye ve Kanada vatandaşı olan Yazar, 25 yıllık sanat yaşamı boyunca Kanada ve Amerika’da solo sergiler gerçekleştirdi, sanatsal faaliyetlerini ve öğrencileriyle yaptığı çalışmaları günümüzde hem Kanada hem Türkiye’de devam ettiriyor.

Son Güncelleme: 1 Kasım 2020 / November 1st, 2020

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması