Tüm Sergileri Göster

Artsonline “Mustafa Kemal, Sonsuza Değin!” Karma Resim Sergisi

10 Kas 2021 - 30 Kas 2021
Doğumunun 140. yılında sevgili Atamızı anmak adına düzenlediğimiz “Mustafa Kemal, Sonsuza Değin!” sergimize hoşgeldiniz…

İlk defa düzenlediğimiz bu sergimize ilgi gösterip başvuran tüm sanatçılarımıza çok teşekkür ederim ve katılımcı dostlarımızı  kutlarım.

Onca sene sonra da olsa, artık daha geç olmadan hepimizin kendisini sadece “anma”nın yanında “anlama”mız gerektiğine de inanıyorum.

Konusu ulu önderimizle ilintili olan eserlerin sanatın her alanında çok az olduğunu, resim alanında ise hepimizin daha çok onun portrelerine odaklanarak benzer eserler ürettiğimizi fark ettim. Buradan yola çıkarak konusu Mustafa Kemal Atatürk olan, ondan ilham alan, evrensel sanat anlayışında, manevi kişiliği ve saygınlığıyla örtüşen, yepyeni ve özgün sanat eserleri kazandırmak niyetiyle bu temadaki ilk sergimizi düzenledik ve tabidir ki eksiklerimiz olabilir. Umuyorum seneye, sesimizi daha çok sanatçımıza ulaştırmayı başarıp yeni ve özgün eserlerle çıtayı daha da yukarıya çıkardığımız bir sergi mümkün olur.

Tüm yetkin sanatçılarımızı şimdiden davet ediyorum.

Gönderilenler içinden, beklentilerimize yakın olduğunu düşündüğüm değişik branşlardan 27 sanatçımızın çeşitli tekniklerde ürettiği 34 eserinden oluşan bu seçkiyi zevkle izleyeceğinizi ümit ediyorum. Her zaman olduğu gibi sanatçılarımızın profil sayfaları ve sergi sayfası yorumlarınıza açıktır.

Bu sergimizin basılı kataloğu biraz daha özel oldu, “sınırlı sayıda” ve numaratörlü olarak sadece 50 adet basıldı. Edinmek isteyenler serginin sonunda yer alan katalog görselinin altındaki “EDİNMEK İÇİN” butonu ile sipariş formuna ulaşabilirler.

Saygılarımla,

Hakan Sarıhan

Artsonline Web Art Gallery – Kasım 2021
_______________________________

Sergi Video:
Katılımcılarımız:

Aylin Cengiz,  Bayram Armutcı,  Bilge Kınam,  Emine Kahvecioğlu,  Ertuğrul Saraç,

Goncagül Çulcuoğlu,  Gül Çetin,  Harika Menteş,  Hazal Yayalar,  Hidayet Aksu,

 

Hakan Sarıhan,  Hüseyin Ünlü,  Mehmet Akif Özdal,  Merve Kahraman,  Merve Yavuz,

 

Murat Çalış,  Mustafa Ali Kasap,  Müzeyyen Karaçiftçi,  Nilgün Gündüz,  Nilgün Temiz,

Rana Sirkecioğlu,  Serpil İşseven,  Savaş Simitli,  Suna Doğruyol,  Şükrü Odabaş,

Tolga Ertem,  Ümit Parsıl.

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Artsonline “Mustafa Kemal, Sonsuza Değin!” Karma Resim Sergisi
 • Tarih: 10 Kas 2021 - 30 Kas 2021
 • Yer:www.artsonlinegallery.com
 • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
 • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

6 Yorum

 • Ayşe Anıl
  10 Kasım 2021

  Emeği geçen tüm sanatçıları kutluyorum. Harikadınız 👏🏻♥️🌺

 • Nazan Özman
  10 Kasım 2021

  Bu çok anlamlı ve değerli serginin oluşumunda, başta Hakan Sarıhan olmak üzere, emeği geçen, sergiye katılan tüm sanatçıları kutluyorum. Atatürk’ü anlamak ve anlayarak yaşamak ve yaşatmak bence de çok önemli. Sanatçılarımızın, bu konuda hassasiyetle ve özenle oluşturdukları eserleri tek tek incelerken, Atatürk’ün bizlere çok değerli ve sonsuza dek korumamız gereken bir miras bıraktığının bilinciyle her anımızda , her işimizde ve her attığımız adımımızda Ulu Önder Atatürk’ü şükranla, saygıyla, özlemle anlayarak ve anarak yaşamamızın önemini bir kere daha hissettim.

 • Rana Sirkecioğlu
  12 Kasım 2021

  Her zaman kalbimizin derinliklerinde olan ve olacak Ata’mıza sonsuz sevgi ve saygıyla..
  Bu anlamlı sergide yer almaktan gururluyum..mutluyum…tüm katılımcıların emeklerine..yüreklerine sağlık…Böyle güzel bir sergi için sevgili Hakan Sarıhan’ı çok tebrik ederim….

 • Melih işcan
  26 Kasım 2021

  serginizi kutlarım… M.Kemal ATATÜRK ile yağlı boya çalışmam var..ileriki tarihlerdeki digital sergilerinize katılmak isterim.saygılarımla

  • 27 Kasım 2021

   Teşekkür ederiz Melih Bey. Sergiler öncesi sosyal medya hesaplarımızdan duyurularımızı yapıyoruz. Uygun gördüğünüze başvuru yapabilirsiniz. En iyi dileklerimizle. Hakan Sarıhan

 • Callie Hapeman
  31 Temmuz 2023

  The article is nicely researched. We appreciate the effort you put into it. Thank you for sharing such an informative post.

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması