Tüm Sergileri Göster

Nilüfer İnaltong “İzlenimler II”

05 Eki 2020 - 25 Eki 2020

“Tuvalimin başında iç dünyamdaki heyecanları da dışa vurarak, doğayı, bende bıraktığı etkileşime ve kendi estetik anlayışıma göre resmediyorum.”

diyordu Nilüfer İnaltong. Galerimizin açıldığı ilk günden itibaren bizi yakından izleyen, kılı kırk yaran titizliğiyle yapıcı eleştirilerini bizden esirgemeyerek her zaman daha iyi olmamız için uğraş veren dostumtur kendisi.

Yıllarını verdiği resim çalışmalarındaki iç dünyasının fırtınalarını hemen duyumsatan üslubu ile farkedilen, gözleme dayanan titiz çalışmalarından oluşturduğumuz 30 parçalı bu sergide, pek çoğu ilk kez sergilenecek olan resimler yanında, şu anda koleksiyonlarda olan eserlerinden bazılarına da yer verdik. Sizler için bir skala oluşturduk.

Sevgili Nilüfer İnaltong’un bu kişisel sergisini sizlere sunmanın mutluluğunu yaşıyor, özgün yapıtlarının sizin de ilginizi çekeceği düşüncesiyle iyi izlenceler diliyorum.

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery-2020

_______________________________

 

Benim için sanat, evrenseldir ve yaşama yöneliktir.

Doğada var olan canlı ve cansız malzemelerden faydalanarak duygularımızı, düşüncelerimizi ve hayata bakış açımızı; yaratıcılığımızla birlikte hayal gücümüzü kullanarak çizgi, şekil, desen ve renk bileşimiyle , özgür ve özgün şekilde dışa vurup, izleyenleri de heyecanlandıracak şekilde ifade edebilmemizdir.

Ben de; küçük yaşlardan beri ilgi duyduğum güzel sanatlara ve özellikle resim sanatına 1994 yılında İstanbul’dan Ankara’ya tayinimiz çıkınca ciddi olarak zaman ayırma fırsatı buldum. Her konuda eğitimin esas olduğu bilinci ile bu sanat dalı için sanat ve sanat felsefesi dersleri aldım, araştırmalarda bulundum.

Bir İstanbul’lu ve deniz aşığı olmama rağmen, 1994-2011 yılları arasında denizden uzak yaşadığımız Ankara’da, Anadolu’nun bağrında gözlerim farklı bir doğayı izleyip, o yıllarda karşıma çıkan çorak topraklardan, çarpık yapılaşmadan, bir zamanlar içinde yaşanıp terkedilmiş eski evlerden etkilenince, içimde o kapalı kapılar ardındaki yaşamı, sevinci, hüznü, yalnızlığı, kederi, mutluluğu tuvalime aktarma arzusu uyanmıştır. Çalışmalarımda, izleyici ile resmin arasına girmemek, izleyenin kendi hikayesini kendi yazabilmesi ve konunun neresinde yer almak istediğine kendisinin karar vermesi için özellikle figür kullanmıyorum.

Tuvalimin başına geçerek, iç dünyamdaki heyecanları da dışa vurarak gördüklerimi göründüğü gibi değil, bende bıraktıkları etkileşime ve kendi estetik anlayışıma göre resmediyorum. Bazı kısımları bilinçli olarak değiştirip, abartıp, renkleri göründüğünden daha kuvvetli olarak ifade ederken biçimlerde de deformasyonlara başvuruyorum.

Baştan itibaren gerek yurdumda gerekse tarzımın özgün bulunarak beğeni kazanıp davet edildiğim farklı ülkelerde de çalışma konularımı doğa ve doğallıktan seçip o sehirlerdeki izlenimlerimi, hayata bakış açımı lekesel soyutlamalarla yine özgün bir çizgi içinde sunmayı amaçlayıp, bazen de fırça darbelerinin kendiliğinden oluşan dokularında ayrı bir anlam buluyorum.

Doğanın bir parçası olan nü çalışmalarımda ise canlı modellerle çalışıp, estetik ile pornografi arasındaki ince çizgiye dikkat ederek, bedeni bir amaç değil, araç olarak kullanıp izleyenlere, çıplak bir bedenden öte bu bedenden yayılan duyguları yansıtmayı ve düşündürmeyi hedefledim.

Soyut calışmalarımın da çıkış noktası doğa olup, bu sergimde de yer alan bazı Mezopotamya çalışmalarımda görüldüğü gibi o gezimde beni çok etkileyen ve Dara-Mardin’de bulunan,
yaşam ile ölüm gerceğini çok güzel göz önüne seren Kral Mezarları- Nekropol‘dan izlenimlerimdir.
Bir başka sergide görüşmek üzere hoşcakalınız.

Nilüfer İnaltong
Artosonline Web Art Gallery-5 Ekim 2020

_______________________________

Nilüfer İnaltong

İstanbul İ.T.İ. Akademisini bitirdi.

Eğitimin esas olduğu bilinci ile konusunda başarılı olan Türk ve yabancı sanatçılardan sanat ve sanat felsefesi hakkında özel eğitim almıştır.

Çorak topraklardan, çarpık yapılanmadan, yaşanmışlıktan etkilenmiş olup çalışma konularını doğa ve doğallıktan seçerek gözlemlerini, hayata bakış açısını lekesel soyutlamalarla özgün bir çizgi içinde sunmayı amaçlayarak, kapalı kapılar ardındaki yaşamı, sevinci, hüznü, kederi, mutluluğu -göründüğü gibi değil de kendisinde bıraktıkları etkileşime ve kendi estetik anlayışına göre- tuvaline aktarmıştır.

25 yıllık sanat hayatında, yurtiçi ve yurtdışında 19 kişisel sergi açmış olup, 20 kez farklı ülkelerden aldığı resmi davetlerle uluslararası platformlarda, yabancı sanatçılarla acık ve kapalı mekanlarda akademik düzeyde performanslar sergilemiş, 200’den fazla grup sergisine katılmıştır.

Bir eseri SOTHEBY’s müzayedesinde yer almaya uygun bulunmuştur.

Unesco AIAP/ UPSD (Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği), AKRD (Ankara Kadın Ressamlar Derneği), GESAM (Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği), GSBRD (Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği) ve The Original Turkish Paintings Gallery üyesidir.

Başta T.C. Dışişleri Bakanlığı ve bazı yurtdışı temsilciliklerimiz olmak üzere, Türkiye, İngiltere, Fransa, Rusya, ABD, Kanada, Bulgaristan, Norveç, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti/Azerbaycan, İspanya, Romanya, Italya, İsveç, Kosova ve Gürcistan’da, kamu-özel, kişi ve resmi kuruluşlara ait 150 den fazla koleksiyonda eserleri bulunmaktadır.

Ayrıca, Ürgüp Turgut Özal Kültür Merkezi’nde bir duvar çalışması mevcuttur.

Sanatçı çalışmalarına İstanbul’da atölyesinde devam etmektedir.

BİYOGRAFİSİ
_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Nilüfer İnaltong “İzlenimler II”
 • Tarih: 05 Eki 2020 - 25 Eki 2020
 • Yer:www.artsonlinegallery.com
 • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
 • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

44 Yorum

 • Gürkan Oyal
  5 Ekim 2020

  Muhteşem resimler…

  • Nilüfer İNALTONG
   6 Ekim 2020

   Sevgili Gürkan, cok tesekkur ederim.Sevgiler.

 • Hatice Kılıçaslan
  5 Ekim 2020

  Çok beğendim eserlerinizi, emeğinize, yüreğinize, bileğinilze sağlık.

  • Nilüfer İNALTONG
   5 Ekim 2020

   Hatice Hanım, ilgi ve beğeniniz icin tesekkur ederim.♥️

 • Turac Seyidbəyli ( Naxçıvan ) 🇦🇿🇹🇷
  5 Ekim 2020

  Sayğıdeyer Nilufer hanım.
  Ellerinize,emeğinize sağlık.
  Uluslararası festivalde eserlerinizi görmek kismet olmuştu.
  Yine Kısmet olursa inşAllah seneye Kişisel serginizde buluşmak üzre . Sevgilerimle .

  • Nilüfer İNALTONG
   6 Ekim 2020

   Sevgili Turac Seyidbeyli , sergime gösterdiğiniz
   ilgi icin çok teşekkür ederim. ♥️ Ben de güzel Naxçıvan ‘da sizleri tanımaktan mutluluk duymuştum. İnşallah bir an önce vatanınızda barış ve huzur içinde yaşayacağınız günlere kavuşur, biz de güzel etkinliklerde sizinle görüşürüz. Sevgilerimle😘♥️🙋‍♀️

 • Neşe Gümüşcüoğlu
  6 Ekim 2020

  Harika işler Heyecan verici. .Çok beğendim. Elinize yüreğinize sağlık. Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.

  • Nilüfer İNALTONG
   6 Ekim 2020

   Neşe Hanim, guzel ve içten yorumunuz icin tesekkur ederim..Mutlu oldum.Sevgiler.

 • Azize günay
  6 Ekim 2020

  Sevgili dostum, her zamanki gibi çooook başarılı. Tebrik ediyorum. İnşallah canlı sergilerde birlikte olmak dileği ile

  • Nilüfer İNALTONG
   6 Ekim 2020

   Sevgili dostum Azize, sen ve senin gibi sanatseverlerin her zaman çalışmalarına , sergilerime gösterdiğiniz ilgi ve begenileriniz beni kendim ile yarışıp bir sonrasi icin daha da kuvvetli resimler ortaya çıkarmaya teşvik etmiştir.Çok teşekkür ederim.Gönül isterdi ki , daha önceki galeri sergilerimdeki gibi yüzyüze olalım, sergi sonrasi atölyemde toplanalım. İnşallah o günlerde gelir. Sağlık ve sevgi kalın ♥️😘🙋‍♀️

 • Nazan Özman
  6 Ekim 2020

  Tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.

  • Nilüfer İNALTONG
   6 Ekim 2020

   Nazan Hanım, değerli yorumunuz icin teşekkür ederim.Sevgiler.♥️🙋‍♀️

 • Özlem Kalkan Erenus
  6 Ekim 2020

  Sevgili Nilüfer Hanım,
  Renklerinizden, dokularınızdan taşan coşku ve istenci çok iyi ileten, özenle oluşturulmuş bu seçkiyi bizimle buluşturduğunuz için teşekkür eder, başarılı çalışmalarınızın daim olmasını dilerim. Sevgi ve selamlarımla…

  • Nilüfer İNALTONG
   7 Ekim 2020

   Sevgili Ozlem Hanim,sergimin sizde bıraktığı etkiyi ,begeninizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Sevgilerimle.♥️🙋‍♀️

 • Reha Cengizlier
  7 Ekim 2020

  Tarzınızla muhteşem eserler veriyorsunuz. Elinize, emeğinize sağlık

  • Nilüfer İNALTONG
   7 Ekim 2020

   Degerli Reha Bey, sergime gosterdiginiz ilgi ve begeniniz beni cok mutlu etti.Tesekkur ederim. 🙏Saglikla, sevgiyle kalın.🙋‍♀️

 • Esin Esen
  7 Ekim 2020

  Sevgili Nilüfer, açıldığından beri sergini izlemek istiyorum.
  Ne yazık ki resimler açılmıyor, görülmüyor. Kısa bir sürede problem
  hallolur da, görebilirim diye arzu ediyorum. Emeğini kutlarım.
  Çok sevgiler canım… Esin Esen

  • 7 Ekim 2020

   Merhabalar,
   Sitemizde 7 Ekim 2020, 00:001 tarihinden itibaren bizim kontrollerimize göre herhangi bir arıza görünmüyor. Nasıl bir problem yaşadığınızı iletirseniz yardımcı olmaya çalışırız.
   Saygılarımızla,
   Hakan Sarıhan
   Artsonline Web Art Gallery

  • Nilüfer İNALTONG
   8 Ekim 2020

   Sevgili Esin Hanim, sergime ilgi gosterip, sorunu ilettiginiz icin cok tesekkur ederiz.♥️Sizin gibi ,titiz , yillarini sanat ve sanatçılarla icice geçirmiş bir dostumun calismalarimi izlemek için resimleri açmaya ugrasmasina üzüldüm. Eminim sevgili Hakan Sarihan sizin ve sizin gibi ulaşamayan bazi sanatseverlerin bu teknik sorununu çözecektir.Saygi ve sevgilerimle.♥️😘🙋‍♀️

   • Esin Esen
    8 Ekim 2020

    Günaydın sevgili Nilüfer, değerli dostum. İlgine teşekkürler.
    Haberleşmek üzere…E.E.

 • Şeyda Vardarlı
  7 Ekim 2020

  Nilüfer’cim eserlerini çok beğendim,tebrik ederim👏💐Bu sefer sanal oldu,gelecek sefer yüz yüze inşallah.

  • Nilüfer İNALTONG
   8 Ekim 2020

   Sevgili Şeyda,bu yeni sergimi de ziyaret ettigin, izlediğin , beğendiğin icin cok mutlu oldum.♥️ Tesekkur ederim.🙏 Bu yil bu guzel sanat sitesinin kurucu Hakan Bey’in , ozellikle pandemi doneminde sanatcilar ile sanatseverleri buluşturmaya yönelik duzenledigi bu sanal galeri hepimize kasvetli günlerimizde bir ışık oldu.
   Baska sergilerimde yüzyüze bulusmak dilegi ile sevgi ve saglikla kal.😘♥️🙋‍♂️

 • Serdar Çetintürk
  9 Ekim 2020

  Nilüfer kardeşim sanatınız, dünyamızı renk ve fırça darbelerinizle bana sorgulatıyor. Tuvalinize baktığımda sunumuz; yaşanmışlıklara, yaşanamamışlıklara ve umutlara yolculuk ettiriyor. Bunu nasıl dile getirtebiliyorsunuz? Leonardo bile Mona Lisa sında bu boyutta becerebilememiştir bence. Çünkü üstünlüğü, üstad ve erişilmez olmaktalığı istemiş olabilir klâsik bir sunumla… Hırsı yansıtmayan sadelik!..Ama netlik ve göz-ruh akışkanlığının sadeliğini doğallıkla sizin eserlerinizdeki gibi saf ve natürel ölçüde yakalayamamış herhâlde diye düşünüyorum. Saygılarımla.

  • Nilüfer İNALTONG
   10 Ekim 2020

   Serdar Bey, calisirken duydugum heyecanin, izleyene aktarmak istediklerimin sizlere de yansimasindan ve sizde bu duyguları uyandırmasından cok mutlu oldum.
   Ayrica , genelde bir sanatcinin, fırçası kadar kalemi de kuvvetlidir ancak ama sizin bir izleyici olarak yaptığınız bu karsilastirmali yoruma tesekkur etmekten başka verecek cevap bulamadım.🙏♥️

 • Esin Esen
  10 Ekim 2020

  Sevgili Nilüfer, her zamanki başarını ve azmini gönülden kutluyorum.
  Ayrıca şahsıma gösterdiğin ilgiye de teşekkür ederim. Hakan Bey’e de
  teşekkür eder, başarılar dilerim… E.E.

  • Nilüfer İNALTONG
   10 Ekim 2020

   Degerli Esin Hanim, teknik nedenlerle ulasamadiginiz sergimi izlemek için harcadığınız vakit bana , sanata ve bu siteyi hazırlayan Hakan Bey’e verdiginiz değerin bir göstergesidir .Cok tesekkur ederiz 🙏♥️
   Bir sekilde size sunum yapip izletebildigim ve kiymetli yorumlarinizi alabildigim icin cok mutlu oldum.
   Saglik ve sanatla kaliniz ♥️
   Saygi ve sevgilerimle.♥️
   N.İ

 • Nurgül Dökmecier
  11 Ekim 2020

  Serginizde yer alan çalışmalarınız için yürekten kutluyorum.Harika bir seçki olmuş başarılar dilerim.

  • Nilüfer İNALTONG
   11 Ekim 2020

   Nurgül Hanim, çok teşekkür ederim.🙏♥️

 • Nuri Sezer
  11 Ekim 2020

  Nilüfer hanım, ellerinize, yüreğinize sağlık, her eser ayrı güzel, tebrik ediyorum.

  • Nilüfer İNALTONG
   12 Ekim 2020

   Nuri Bey, ilginize tesekkur ederim.İzleyip beğenmeniz beni mutlu etti.🙏İyi günler dilerim. 🙋‍♀️

 • Jale İnaltong
  12 Ekim 2020

  Sergiyi defalarca gezdim çook çook beğendim ve gurur duydum
  Başarılarının devamını dilerim.

 • Nilüfer İNALTONG
  13 Ekim 2020

  Jale ‘cigim cok tesekkur ederim canim.🙏♥️😘

 • Nurhayat Birsin.
  13 Ekim 2020

  Nilüfer’ciğim resimlerin birbirinden güzel. Ellerine emeğine sağlık canım.

  • NİLÜFER İNALTONG
   12 Kasım 2020

   Sevgili Nurhayat, cok tesekkur ederim.♥️

 • Fatoş Kavala
  13 Ekim 2020

  Sevgili Nilufer Hanım’cigim, candan kutluyorum, eserleriniz kişiliğinizi çok güzel yansıtıyor! Başarılı sanat hayatınızın devamını diliyorum, kucak dolusu sevgilerimle

  • NİLÜFER İNALTONG
   12 Kasım 2020

   Sevgili Fatoş Hanim,sergimi izleme firsati bulmaniza cok memnun oldum.♥️ Gosterdiginiz ilgi ve beğeni icin cok tesekkur ederim.😘Sevgilerimle.

 • Ulviyya Hamzayeva
  13 Ekim 2020

  Çok sevdiyim ressam-arkadaşım Nilüfer hanım. Sizi serginiz için kutluyor, güzel eserlerinize hayran kaldığlmı bildirmek istiyorum. Benim için özel ve hürmetle adını andığım güzel insan! Hep həyatınız güzel olsun,gözleriniz sevgi görsün istiyorum! Tualinizden güzellikler eskik olmasın.
  Sayğı və sevgi ilə
  Sizin Ülviyye

  • Nilüfer İNALTONG
   14 Ekim 2020

   Sevgili Ulviyye Hanim hakkımdaki güzel görüşlerinize gönülden teşekkür ederim.♥️🙏Sagolunuz.Ben de size guzellikler diliyorum.Ayrica sizin gibi yetenekli ve değerli bir sanatçının sergimi bu duygularla yorumlamasi da benim icin cok kıymetlidir.🙏♥️♥️Tesekkur ederim.
   Size , güzel Naxçıvan ‘a sevgimi ve en iyi dileklerimi gönderiyorum.♥️😘🙋‍♀️🍀

 • İrfan Pakyürek
  15 Ekim 2020

  Hayranlıkla izledim. Emeğinize sağlık.Özellikle Ağrı Dağı isimli eseriniz anılarımı canlandırdı. Size ve sizleri bizimle buluşturan Hakan Sarıhan arkadaşımıza teşekkürler.

  • Nilüfer İNALTONG
   15 Ekim 2020

   Irfan Bey,ilginiz ve begeniniz icin tesekkur ederim, 🙏

 • Nilgün Temiz
  15 Ekim 2020

  Sevgili Nilüfer canlı renklerinle bir dizi anlam yüklenmiş mekanlarda gezmek çok zevkliydi. Çalışmalarında başarılar diler tebrik ederim.

  • Nilüfer İNALTONG
   15 Ekim 2020

   Sevgili Nilgün, cok tesekkur ederim.Sevgiler.🙏♥️🙋‍♀️

 • Ahmet Bilge
  17 Ekim 2020

  Değerli Nilüfer Hanım,
  Sergi bilginize tesadüfen ulaştım ve o güzel tablolarınızı görmekten son derece mutlu oldum. Ellerinize, gözlerinize, yüreğinize ve beyninize güzellikler ve sağlıklar diliyorum. Daha nice tablolarınızı ve nice sergilerinizi görme şansımız olur, inşallah🙏🏻👌💐

  • Nilüfer İNALTONG
   19 Ekim 2020

   Degerli Ahmet Bey, sergimi izleyebilmenize cok memnun oldum.😊Samimi ve guzel yorumlariniz için tesekkur ederim.🙏Insallah pandemiden sonra sergilerde gorusuruz.🤲🎨
   Selam ve sevgilerimle.🙋‍♀️

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması