Uğur Karabulut

Resim, Eğitmen
Telefon / Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1989 yılında Sivas’ta doğdu.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da, üniversite eğitimini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği bölümünde tamamlayarak 2014 yılında mezun oldu.

2019 yılında Altınbaş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Tezli Yüksek lisansımı tamamladı. Eğitimime Süleyman Demirel Üniversitesi Resim Sanatta Yeterlik ile devam etmekte.

2014 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda proje öğretmeni olarak çalıştı. Proje tamamlandıktan sonra İstanbul Bağcılar Gençlik Merkezinde resim öğretmenliği ve plastik makyaj eğitmenliği yapmaya başladı ve hala çalışmakta.

Tiyatro ve sinema sanatlarında efekt makyajları yaparken aynı zamanda plastik sanatlar ve sahne sanatları alanında yapmış olduğu ve çalışmaktan son derece keyif aldığı bu branşın eğitimlerini de vermekte.

Birçok sergiye katıldı ve çalışmalarında genelde günlük yaşamdan izler yansıtmaya özen gösterir. Toplumun dışa vurulmamış yanlarını ve acı veren yönlerini irdeleyerek çalışmalar yaparken aynı zamanda sanatın estetik açıdan iğrenç yanları üzerinde de araştırmalar yapmaya devam etti.

Son zamanlar da üzerinde durduğum iğrençlik temasını artık çalışmalarımda daha çok işlemeye başladı. Psikolojik bağlamda insanları yaklaşma – kaçınma çatışması içerisinde sanata dâhil etmeyi amaçlıyor ve her insanın bir şekilde sanatla ilgilenmesi gerektiğini savunuyor.

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Çalışmalarından Örnekler

1 Yorum

  • Gönül Uz
    27 Mart 2021

    Tebrikler, başarılarınızın devamını dilerim

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması