Tüm Etkinlikler

Artsonline 1. Karma Sergi “50 Sanatçı, 50 Eser“ ve “22 Sanatçı, 2 Eser“ Sergileri

29 Temmuz 2020, 22:00 - 12 Ağustos 2020, 22:00
Artsonline 2. Karma Sergi “50 Sanatçı, 50 Eser”

Artsonline bir sanal galeridir, sanatçıyla sanatseverleri birbirine bağlayan farklı bir kulvar, sanatçı dayanışması adına etkin bir seçenektir.

sanat bağını kesintisiz devam ettirmek ve her an ulaşılabililir kılmak adına 7/24 bir sergi açmak fikrinden doğan artsonline sanal art galeri, şimdi bir açık çağrı yapıyor, resim, dijital resim, minyatür, hat, tezhip, heykel, seramik, grafik, illüstrasyon, fotoğraf ve video art gibi görsel sanatların tüm branşlarında üretim yapan, bu yolda yürüyen dostlarımızla toplamda 50 çalışmanın yer alacağı online karma sergimize katılmaya davet ediyor.

Her yıl, yılda sadece 2 kez, yaz ve kış sergileri olarak organize edeceğimiz bu etkinliğimize katılımınız için lütfen sitemizi inceleyiniz ve başvuru koşullarını dikkatlice okuyunuz.

sorularınız için size bir whatsapp mesajı kadar yakınız.

50 sanatçı, 50 eser v1

son katılım tarihi: 31 temmuz 2020

 

serginin erişime açılacağı tarih ve diğer tüm duyurular sitemizden, facebook ve instagram hesaplarımızdan ilan edilecektir.

katılım koşulları:

 1. sergi 18 yaş ve üzeri sanata gönül vermiş ve bu alanda kariyer yapan/yapacak herkese açıktır.
 2. resim, dijital resim, minyatür, hat, tezhip, heykel, seramik, grafik, illüstrasyon, fotoğraf ve video art gibi her görsel sanat branşından eser beklenmektedir.
 3. konu ve teknik serbesttir.
 4. yapım yılı 2019 veya 2020 olmalıdır.
 5. artsonline web art galeri’nin facebook ve instagram hesaplarını takibiniz ve hakan sarıhan  youtube kanalına abone olmanız gerekiyor. ve tabi instagram hesabımızdaki sergi duyurumuza yorum olarak en az 3 kişiyi etiketlemelisiniz.
 6. seçici jüri ve katılım ücreti yoktur, ancak bir eserin sergileme ve sanatçı sayfasında yer verilip verilmemesi konusunda son karar verme hakkının organizatörce saklı tutulduğu, bu konuda herhangi bir açıklama yapmaya zorunlu olmadığı, başvuru yapanlarca peşinen kabul edilmiş sayılacaktır.
 7. sergilenecek eserler ve katılımcıları, başvuru koşullarını yerine getirmiş olanlar arasından gönderi tarihine göre belirlenecektir. Önce başvuru yapan yerini alacak, rezervasyon kabul edilmeyecektir. 
 8. Başvuru dosyasını istenildiği gibi göndermeyen adaylar sergiye alınmayacaktır.
 9. Sanatçılar bölümümüze katılmayı kabul etmeyenler sergiye de katılamayacaktır.
 10. e-katalog hazırlanacak ve katılımcılara “katılım sertifikası” verilecektir.
 11. sergi www.artsonlinegallery.com adresinde yer alacaktır.
 12. sergi süresi 15 gündür. sergimiz hakkında öncesi ve devam ederken çeşitli zamanlarda sosyal medyalarda çeşitli duyurular yapılır.
 13. sergiler “geçmiş sergiler” adı altında en az 1 yıl süreyle ziyarete açık tutmaya devam edilir.
 14. talep olması durumunda, alım-satım sanatçı ile alıcı arasındadır. “artsonline/sanal art galeri” olarak satış işlemi için hiçbir koşul ve amaçla komisyon vb herhangi bir meblağ talep etmez.

eser teslim, teknik koşullar:(*) mutlaka belirtilen şekilde gönderilmesi zorunludur. aksi taktirde gönderiniz başvuru olarak kabul görmeyecektir.

  1. sergi için:(*) 
   1. 1 ad. eser foto/video (jpg formatında, fotoğrafların kenarları temizlenmiş, en uzun kenarı 1000px 72 dpi olacak, jpg olarak tek tek gönderiye eklencek),
   2. eserlerin künyesi (adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılabilir çoğaltılabilir ise kaçıncı kopya olduğu gibi, fiyatı, (word veya benzeri işlenebilir txt formatında)),
   3. arzu ederseniz eseriniz, yaklaşımınız hakkında bilgi (1-2 cümle).
  2. sanatçı sayfası için:(*) (eseri sergilenmeye hak kazananlara “sanatçılar” sayfamızda da yer verilecektir)(örnek inceleyiniz) wikipedya yaklaşımıyla hazırladığımız bu sayfalar için 
   1. profil fotoğrafınız (yakın) (jpg formatında, fotoğrafların kenarları temizlenmiş, en uzun kenarı 1000px 72 dpi olacak, jpg olarak gönderiye eklencek, word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmadan tek olarak gönderilecek),
   2. biyografiniz (tercihan geniş, (word veya benzeri işlenebilir txt formatında olacak)),
   3. iletişim bilgileriniz (gsm tel, facebook, instagram vb ve yaşadığınız ülke ve şehir.
   4. eski çalışmalarınızdan (retro) örnekler en az 12, en fazla 20 ad., (künyeleri gerekmiyor, jpg formatında, kenarları temizlenmiş, en uzun kenarı 1000px 72 dpi olacak, tek tek jpg olarak gönderiye eklencek).

genel bilgi, koşullar:

 • teknik detaylar:
  • sergi başvurularını gerek artistik ve gerekse görsel kalitesi bakımından değerlendirmek artsonline’nın tasarrufundadır.
 • ek hizmetler:
  • serginin kataloğu artsonline tarafından ücretsiz olarak yapılacaktır ve pdf formatında siteye konacaktır. sanatçımız arzu ederse bunu printshoplarda istediği sayıda bastırabilecektir.
  • katalogların satış geliri artsonline’a aittir. sanatçı bu gelirden hak iddia edemez.
  • her katılımcıya isterse çıktı alabileceği bir dijital katılım sertifikası verilecektir.
 • süreler:
  • sergi süresi 15 gündür. sergilerimizin açılışlarını sanal ortamda sanatseverlere duyurulur, sergi açılışında ve sergi süresinde çeşitli duyurularla gündemde tutulur.
  • açılan sergilerimiz “geçmiş sergiler” adı altında en az 1 yıl süreyle erişime açık tutulmaya devam edilir.
  • sanatçı, sergi erişime açık olduğu tüm sürede sergilenen eserlerin satışı durumunda bunu artsonline’a bildirmekle yükümlüdür.
  • sergi açan her sanatçımızın ayrıca fotoğrafılı biyografisi, iletişim bilgileri, sanat anlayışı ve eski eserlerinden oluşan bir arşivinin yer aldığı özel sürekli açık bir sayfası olacaktır. sanatçımız sayfasındaki bilgileri güncel tutmak zorundadır. aksi durumda uyarılması ve veya siteden çıkarılması kararları artsonline yönetiminin uhtesindedir.
  • serginin anı defterine yazılanlar haftalık olarak tüm katılımcılarımıza gönderilir.
 • ücretler, alım-satım koşulları:
  • alım-satım sanatçı ile alıcı arasındadır. sanal art galeri olarak satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep edilmeyecektir.
  • satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekli sanatçı ile alıcı aralarında karar verilecektir. bu konuya yine artsonline olarak bir dahlimiz olmayacaktır.
  • eser sahibi tarafından, online sergide yayınlanmak üzere gönderilmiş eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte, bu anlaşmaya istinaden artsonline web art gallery’ye yukarıda belirtilmiş bilgi ve görselleri içeren dosyayı göndermesi durumunda bunların otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına izin vermiş sayılacaktır.
 • politikalar ve anlaşmazlıklar:
  • sanatçılar artsonline ile serginin  en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
  • artsonline sanatçının gönderdiği ve/veya sergilediği eserleri tanıtım amaçlı kullanabilecek ve reklamını yapabilecektir. sanatçımızla açık diyalog ve görüş alışverişi genel politikamızdır.
  • artsonline organizasyonu, üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, işbirliği yapmamaması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
  • sanatçılarımız da üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi sergi tarihinden en az 15 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir ve bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
  • artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde dahi olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.

lütfen dikkatle ve özenle hazırladığınız başvuru dosyanızı aşağıda bağlantısı verilen nihai katılım formuna  yükleyiniz. “artsonline 50 sanatçı 50 eser” konu başlığını ve gerekli onay kutucuklarını işaretlediğinizden emin olunuz. “gönder”meden önce kontrol etmeyi unutmayınız.

En iyi dileklerimizle…
 • Etkinliği Düzenleyen: Hakan Sarıhan
 • Telefon: +90 532 316 70 81
 • Eposta: hakansart@yandex.com
 • Website: www.artsonlinegallery.com
 • Etkinlik Tipi: Açık Çağrı Ücretsiz Karma Sergi
 • Tarih: 29 Temmuz 2020 - 22:00 12 Ağustos 2020 - 22:00
 • Etkinlik Yeri:www.artsonlinegallery.com
 • Etkinlik Süresi:15 Gün

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması