Tüm Etkinlikler

Artsonline 1. Karma Sergi “25 Genç Sanatçı, 25 Çalışma“

1 Eylül 2020, 22:00 - 15 Aralık 2020, 22:00
“25 genç sanatçı, 25 çalışma v1″/yaz dönemi

sevgili çocuklar, artsonline bir sanal galeridir, sanatçıyla sanatseverleri birbirine bağlayan farklı bir kulvar, sanatçı dayanışması adına etkin bir seçenektir.

sanat bağını kesintisiz devam ettirmek ve her an ulaşılabililir kılmak adına 7/24 bir sergi açmak fikrinden doğduk, şimdi 7-17 yaş arası siz genç sanatçılarımıza açık çağrı yapıyor, resim, dijital resim, seramik ve fotoğraf  gibi görsel sanatların tüm branşlarında çalışmalar yapan, bu zor yolda yürümeye başlamış dostlarımızla toplamda 25 çalışmanın yer alacağı online karma sergimize katılmaya davet ediyoruz. 

her yıl, yılda sadece 2 kez, yaz ve kış sergileri olarak organize edeceğimiz bu etkinliğimize katılımınız için lütfen sitemizi inceleyiniz ve başvuru koşullarını dikkatlice okuyunuz.

sorularınız için size bir whatsapp mesajı kadar yakınız.

25 çocuk, 25 çalışma sergisi

son katılım tarihi: 15 ağustos 2020

serginin erişime açılacağı tarih ve diğer tüm duyurular sitemizden, facebook ve instagram hesaplarımızdan ilan edilecektir.

katılım koşulları: başvurular. Lütfen önce aşağıdaki bilgileri okuyup hazırlığınızı yapınız.

 1. sergi 7-17 yaş aralığındaki sanata gönül vermiş ve bu alanda kariyer yapmak isteyen/yapacak her çocuğa açıktır.
 2. resim, dijital resim, seramik ve fotoğraf gibi her görsel sanat branşından ve her malzeme ve teknikten eser beklenmektedir.
 3. konu ve teknik serbesttir.
 4. yapım yılı 2018, 2019 veya 2020 olmalıdır.
 5. hesabı olan çocuklarımız, artsonline web art galeri’nin facebook ve instagram hesaplarını takibiniz ve hakan sarıhan  youtube kanalına abone olmanız gerekiyor. ve tabi instagram hesabımızdaki sergi duyurumuza yorum olarak en az 3 kişiyi etiketlemelisiniz. (şart değildir)
 6. seçici jüri ve katılım ücreti yoktur, ancak bir eserin sergileme ve sanatçı sayfasında yer verilip verilmemesi konusunda son karar verme hakkının organizatörce saklı tutulduğu, bu konuda herhangi bir açıklama yapmaya zorunlu olmadığı, başvuru yapanlarca peşinen kabul edilmiş sayılacaktır. (küsmece, darılmaca yok.)
 7. sergilenecek eserler ve katılımcıları, başvuru koşullarını yerine getirmiş olanlar arasından EGO* prensibine göre belirlenecek, rezervasyon kabul edilmeyecektir. (*ErkenGelenOturur
 8. başvuru dosyasını istenildiği gibi göndermeyen adaylar sergiye katılamayacaklardır.
 9. yeni açacağımız “çocuk sanatçılar” bölümümüze katılmayı kabul etmeyenler sergiye de katılamayacaktır.
 10. e-katalog hazırlanacak ve tüm katılımcılara “katılım sertifikası” verilecektir.
 11. sergi www.artsonlinegallery.com adresinde yer alacaktır.
 12. sergi süresi 15 gündür. sergimiz hakkında öncesi ve devam ederken çeşitli zamanlarda sosyal medyalarda çeşitli duyurular yapılır. (sergi süresince her türlü ince kıyım yaratıcı feysbuk ve instegram paylaşımlarınız taktirle karşılanacaktır.
 13. sergiler “geçmiş sergiler” adı altında en az 1 yıl süreyle ziyarete açık tutmaya devam edilir. (bitmez tükenmez bir sergi, büyüyünce bile gezebileceksiniz)

eser teslim, teknik koşullar: (bu konu, kafayı sıyırtmadan, işleri sağlıklı ve hızlı ilerletmemiz için önemli, bundan sonraki işlemler için lütfen büyüklerinizden, bilenlerden yardım alınız

  1. sergi için:
   1. 1 ad. eser foto/video,
   2. eserlerin künyesi (adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgilerini aşağıda belirttiğimiz madde 2.hakkınızda” da açıklandığı sonuna ekleyip göndeceksiniz),
  2. çocuk sanatçı sayfası için:
   1. profil fotoğrafınız (yakın)
   2. hakkınızda (kendiniz hakkında kısa 1-2 paragraf bilgi veriniz. sonuna yaşınızı, iletişim bilgilerinizi ve işinizin künyesini yazınız. (gsm tel, facebook, instagram vs) ve yaşadığınız ülke/şehir ekleyiniz.
   3. eski çalışmalarınızdan (portfolyo) örnekler en az 4, en fazla 8 ad.

genel bilgi, koşullar:

 • ek hizmetler:
  • serginin kataloğu artsonline tarafından ücretsiz olarak yapılacaktır ve pdf formatında siteye konacaktır. sanatçımız arzu ederse bunu printshoplarda istediği sayıda bastırabilecektir.
  • katalogların satış geliri artsonline’a aittir. sanatçı bu gelirden hak iddia edemez.
  • her katılımcıya isterse çıktı alabileceği bir dijital katılım sertifikası verilecektir.
 • süreler:
  • sergi süresi 15 gündür. sergilerimizin açılışlarını sanal ortamda sanatseverlere duyurulur, sergi açılışında ve sergi süresinde çeşitli duyurularla gündemde tutulur.
  • açılan sergileri “geçmiş sergiler” adı altında en az 1 yıl süreyle ziyarete açık tutmaya devam edilir.
  • sergi açan her sanatçımızın ayrıca fotoğrafılı biyografisi, iletişim bilgileri, sanat anlayışı ve eski eserlerinden oluşan bir arşivinin yer aldığı özel sürekli açık bir sayfası olacaktır. sanatçımız sayfasındaki bilgileri güncel tutmak zorundadır. aksi durumda uyarılması ve veya siteden çıkarılması kararları artsonline yönetiminin uhtesindedir.
  • serginin anı defterine yazılanlar tüm katılımcılara gönderilir.
 • telif ve yayın hakları:
  • eser sahibi tarafından, online sergide yayınlanmak üzere gönderilmiş eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte, bu anlaşmaya istinaden artsonline web art gallery’ye yukarıda belirtilmiş bilgi ve görselleri içeren dosyayı göndermesi durumunda bunların otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına izin vermiş sayılacaktır.
 • politikalar ve anlaşmazlıklar:
  • sanatçılar artsonline ile serginin  en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
  • artsonline sanatçının gönderdiği ve/veya sergilediği eserleri tanıtım amaçlı kullanabilecek ve reklamını yapabilecektir. sanatçımızla açık diyalog ve görüş alışverişi genel politikamızdır.
  • artsonline organizasyonu, üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyinin sağlanamaması, işbirliği yapılmaması gibi nedenlerle erteleyebilir veya iptal edebilir.
  • sanatçılarımız da üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi sergi tarihinden en az 15 gün öncesinde haber vermek kaydıyla çıkabilir ve bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
  • artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde dahi olunsa son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.

lütfen dikkatle ve özenle hazırladığınız başvuru dosyanızın mutlaka yukarıda açıklanan şekilde ve lütfen tek seferde, hakansart@yandex.com adresine eposta ile gönderiniz. whatsup, instagram mesaj vb başka kanallarla gönderdiğiniz başvurularınızın kabul görmeyeceğini üzülerek ifade ediyoruz.

gereksiz yere bu kanalların meşgul edilmemesini de önemle rica ediyoruz.

dosyanızı göndermeden önce içeriğinin tamam olup olmadığını son bir kez kontrol etmeyi unutmayınız. açıklamaları net anlayamadığınızda veya tereddüt ettiğiniz durumlarda sitemizdeki whatsapp destek aracı ile iletişime geçmek için lütfen çekinmeyiniz. mutlaka dönüş yaparız, kesin!.

en iyi dileklerimizle,

Son Katılım Tarihi: 15 Kasım 2020

Sergi Tarihi: 23 Kasım-13 Aralık 2020

Serginin erişime açılacağı tarih ve diğer tüm duyurular sitemizden, facebook ve instagram hesaplarımızdan ilan edilecektir.

 

Katılım koşulları ve başvurular: Lütfen önce aşağıdaki bilgileri okuyup hazırlığınızı yapınız.

 1. Sergi 12-17 yaş aralığındaki sanata gönül vermiş ve bu alanda kariyer yapmak isteyen/yapacak her gencimize açıktır.
 2. Resim, dijital resim, seramik ve fotoğraf gibi her görsel sanat branşından ve her malzeme ve teknikten eser beklenmektedir.
 3. Konu ve teknik serbesttir.
 4. Yapım yılı 2018, 2019 veya 2020 olmalıdır.
 5. Hesabı olan çocuklarımız, Artsonline Web Art Gallery’nin facebook ve instagram hesaplarını takibiniz ve Hakan Sarıhan-Artsonline  youtube kanalına abone olmanız gerekiyor. Ve tabi instagram hesabımızdaki sergi duyurumuza yorum olarak en az 3 kişiyi etiketlerseniz teşekkür ederiz.
 6. Seçici jüri ve katılım ücreti yoktur, ancak bir eserin sergileme ve sanatçı sayfasında yer verilip verilmemesi konusunda son karar verme hakkının organizatörce saklı tutulduğu, bu konuda herhangi bir açıklama yapmaya zorunlu olmadığı, başvuru yapanlarca peşinen kabul edilmiş sayılacaktır. (Küsmece, darılmaca yok.)
 7. Sergilenecek eserler ve katılımcıları, başvuru koşullarını yerine getirmiş olanlar arasından EGO* prensibine göre belirlenecek, rezervasyon kabul edilmeyecektir. (*ErkenGelenOturur
 8. Başvuru dosyasını istenildiği gibi göndermeyen adaylar sergiye katılamayacaklardır.
 9. “Genç Sanatçılar” bölümümüze katılmayı kabul etmeyenler sergiye de katılamayacaktır.
 10. Tüm katılımcılara “Katılım Sertifikası” verilecektir.
 11. Sergi www.artsonlinegallery.com adresinde yer alacaktır.
 12. Sergi süresi 20 gündür. Sergimiz hakkında öncesi ve devam ederken çeşitli zamanlarda sosyal medyalarda çeşitli duyurular yapılır. (sergi süresince her türlü ince kıyım yaratıcı feysbuk ve instagram paylaşımlarınız taktirle karşılanacaktır.
 13. Sergiler “Geçmiş Sergiler” adı altında en az 1 yıl süreyle ziyarete açık tutmaya devam edilir. (bitmez tükenmez bir sergi, büyüyünce bile gezebileceksiniz.)

Eser teslimi ve teknik koşullar: (bu konu, kafayı sıyırtmadan, işleri sağlıklı ve hızlı ilerletmemiz için önemli, bundan sonraki işlemler için lütfen büyüklerinizden, bilenlerden yardım alınız

  1. Sergi için:
   1. 1 ad. eser foto/video,
   2. Eserlerin künyesi (adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgilerini aşağıda belirttiğimiz madde 2.hakkınızda” da açıklandığı sonuna ekleyip göndeceksiniz),
  2. Çocuk sanatçı sayfası için:
   1. Profil fotoğrafınız (yakın)
   2. Hakkınızda (kendiniz hakkında kısa 1-2 paragraf bilgi veriniz. Sonuna yaşınızı, iletişim bilgilerinizi ve işinizin künyesini yazınız. (gsm tel, facebook, instagram vs) ve yaşadığınız ülke/şehir ekleyiniz.
   3. Eski çalışmalarınızdan (portfolyo) örnekler en az 4, en fazla 8 ad.

Genel bilgi, koşullar:

 • Ek hizmetler:
  • Her katılımcıya isterse çıktı alabileceği bir dijital katılım sertifikası verilecektir.
 • Süreler:
  • Sergi süresi 20 gündür. Sergilerimizin açılışlarını sanal ortamda sanatseverlere duyurulur, sergi açılışında ve sergi süresinde çeşitli duyurularla gündemde tutulur.
  • Açılan sergileri “Geçmiş Sergiler” adı altında en az 1 yıl süreyle ziyarete açık tutmaya devam edilir.
  • Sergi açan her sanatçımızın ayrıca fotoğrafılı biyografisi, iletişim bilgileri, sanat anlayışı ve eski eserlerinden oluşan bir arşivinin yer aldığı özel sürekli açık bir sayfası olacaktır. sanatçımız sayfasındaki bilgileri güncel tutmak zorundadır. Aksi durumda uyarılması ve veya siteden çıkarılması kararları artsonline yönetiminin uhtesindedir.
 • Telif ve yayın hakları:
  • Eser sahibi tarafından, online sergide yayınlanmak üzere gönderilmiş eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte, bu anlaşmaya istinaden artsonline web art gallery’ye yukarıda belirtilmiş bilgi ve görselleri içeren dosyayı göndermesi durumunda bunların otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına izin vermiş sayılacaktır.
 • Politikalar ve anlaşmazlıklar:
  • Sanatçılar artsonline ile serginin  en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
  • Artsonline sanatçının gönderdiği ve/veya sergilediği eserleri tanıtım amaçlı kullanabilecek ve reklamını yapabilecektir. Sanatçımızla açık diyalog ve görüş alışverişi genel politikamızdır.
  • Artsonline organizasyonu, üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyinin sağlanamaması, işbirliği yapılmaması gibi nedenlerle erteleyebilir veya iptal edebilir.
  • Sanatçılarımız da üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi sergi tarihinden en az 15 gün öncesinde haber vermek kaydıyla çıkabilir ve bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
  • Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde dahi olunsa son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.

Lütfen dikkatle ve özenle hazırladığınız başvuru dosyanızın mutlaka yukarıda açıklanan şekilde ve lütfen tek seferdehakansart@yandex.com adresine eposta ile gönderiniz. whatsup, instagram mesaj vb başka kanallarla gönderdiğiniz başvurularınızın kabul görmeyeceğini üzülerek ifade ediyoruz.

Gereksiz yere bu kanalların meşgul edilmemesini de önemle rica ediyoruz.

Dosyanızı göndermeden önce içeriğinin tamam olup olmadığını son bir kez kontrol etmeyi unutmayınız, eksik malzeme göndermeyiniz. Açıklamaları net anlayamadığınızda veya tereddüt ettiğiniz durumlarda iletişime geçmek için lütfen çekinmeyiniz. Mutlaka dönüş yaparız, kesin!.

En iyi dileklerimizle…

 • Etkinliği Düzenleyen: Hakan Sarıhan
 • Telefon: +90 532 316 70 81
 • Eposta: hakansart@yandex.com
 • Website: www.artsonlinegallery.com
 • Etkinlik Tipi:
 • Tarih: 1 Eylül 2020 - 22:00 15 Aralık 2020 - 22:00
 • Etkinlik Yeri:www.artsonlinegallery.com
 • Etkinlik Süresi:15 Gün

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması