Sedef Sarıhan Kırkıncı

Fotoğraf
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

“Yaradılış anda saklı, duygular anda saklı, gerçekler anda saklı, an da fotoğraf karesinde saklı.”

1965 yılında İzmir/Karşıyaka’da doğdu.

İlk, orta, lise ve lisans eğitimlerini İzmir’de tamamladı. Ege Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Bahçe Bitkileri bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’a taşındı. Mesleği ile ilgili kısa süren bir çalışma hayatından sonra Osmanlı Bankası’nda çalışmaya başladı. Kambiyo, İhracat, İthalat, operasyon ve Bireysel Portföy Yönetmeliği görevlerinde bulundu.

Sanatçı bir aileden gelen Sedef Sarıhan Kırkıncı emekli olduktan sonra fotoğraf sanatına gönül verdi. Bir süre fotoğraf gezileri ve denemelerle yol aldı.

2015’te 40 Haramiler platformunda Muammer Yanmaz’dan Temel Fotoğrafçılık eğitimini 95. dönem mezunu olarak tamamladı. Daha sonra İFSAK’da Oktay Çolak’tan Gün Işığında Portre çekimleri semineri ve Mehtap Canver Ercan’dan doğum fotoğrafçılığı atölyesini tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Öğrendiği tüm bilgileri, kendi bakış açısı ile harmanlayarak fotoğraflarına yansıttı.

Geniş bir yelpazeye sahip olan sanatçının ön plana çıkan çalışmalarını ana başlıklarıyla Doğum fotoğrafçılığı, Ürün fotoğrafçılığı, Gezi-Macera fotoğrafçılığı, Özel Gün fotoğrafçılığı ve Doğa fotoğrafçılığı olarak sayabiliriz.

Birçok sosyal projede yer aldı, çeşitli karma fotoğraf sergilerine katıldı ve bir çok dergide fotoğrafları yayınlandı, ödüller aldı.

2016 yılında Yaban TV’de “Zirveyi Zorlayanlar” programa konuk oldu.

2019’da 1923 Florya Lions Klubü’nün 2020 takvimi fotoğraf çekimlerini yaptı.

Sedef Sarıhan Kırkıncı halen İstanbul’da çalışmalarına devam etmekte.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması