Sergilere Geri Dön

Güllü Yakar Tapu “Uyumsuzlar” Grafik Tasarım Sergisi

06 Mar 2023 - 20 Mar 2023
Güllü Yakar Tapu’nun “Uyumsuzlar” Grafik Tasarım Sergisine hoş geldiniz.

Genç, özenli, duyarlı bir meslektaşımın çok beğendiğim bir sergisini sizlere sunmaktan mutluyum.

Güllü Yakar Tapu bir akademisyen olarak çok özenli bir sergi hazırlamış. 21 görselden oluşan bu grafik tasarım sergisi ilginç bir çıkış noktasından baktığı aforizmaları içeriyor.

Beğeniyle izleyeceğinizi düşündüğüm bu sergimizin de her zaman olduğu gibi sayfaların en altında bulunan Sergi Anı Defteri ve Sanatçı Profil Sayfası yorum ve değerlendirmelerinize açıktır.

Basılı Sergi Kataloğu‘ndan edinmek isteyen dostlarım bağlantıdan veya sergideki “Edinmek İçin” butonundan sipariş verebilirler.

En iyi dileklerimle…

Hakan Sarıhan

ArtsGallery – Mart 2023

_______________________________

Shakespeare, bundan beş yüz yıl önce Hamlet’inde “Çürümüş bir şeyler var şu Danimarka Krallığı’nda.” sözlerini yazarken, yüzyıllar sonra da birilerinin aynı hisle hemhâl olacağını düşünmüş müydü acaba? 

Gerçek şu ki; esaslı bir edebiyat eseri sadece insana dair hislerin ifadesidir ve bunlar yüzyılları, denizleri ve çölleri aşarak aynı şeyleri yaşayan bir başkasına ulaşabilir. Aşık Veysel’le Slyvia Plath, Nilgün Marmara’yla Rabindranath Tagore; o çarpıcı sözleriyle beni buldu, bu sergide bir araya geldi. Bu sözlerin görselleştirilmeye ihtiyacı yok ama yine de onlara illüstrasyonlar eşlik etti. Korkuyu, kaygıyı, dehşeti ve yalnızlığı anlatan duygudurum göstergelerine sahip garip deniz canlılarının illüstrasyonlarıyla edebi yapıtlardan parçalar birleşti. 

Keyifli seyirler dilerim.

Güllü Yakar Tapu

ArtsGallery – Mart 2023

_______________________________

Güllü Yakar Tapu

1982 yılında Ankara’da doğdu.

Gazi Üniversitesi’nde grafik eğitimi alanında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi aldı. Yüksek lisans tez konusu temel sanat eğitimi, doktora tez konusu yönlendirme tasarımı üzerinedir.

Meslek hayatına MEB kurumunda grafik tasarım öğretmeni olarak başlamıştır.

2015 yılından bu yana Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi’nde aynı alanda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Afiş ve exlibris konuları başta olmak üzere tasarım sergileri, karma sergiler, posta sanatı sergileri katılımı ve tasarımın çeşitli konularında bilimsel çalışmalara sahiptir. 

BİYOGRAFİ’NİN TAMAMI

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Video Sanal Sergi
Güllü Yakar Tapu “Uyumsuzlar” Grafik Tasarım Sergisi
  • Tarih: 06 Mar 2023 - 20 Mar 2023
  • Yer:Artsonline Web Art Gallery
  • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
  • Sergi Süresi:15 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması