Tüm Sergileri Göster

Hatice Kılıçaslan “Sessiz Tanıklar”

12 Eki 2020 - 31 Eki 2020
Hatice Kılıçaslan gerek renkleri, gerek konuları ve gerekse fırça darbeleriyle izleyenlerde bir kadın ressamın inceliği, duyarlılığı ve heyecanını hemen hissedebildiğiniz bir sanatçı.

Onunla daha önceden uzaktan bir tanışıklığımız olsa da şahsen ilk kez İzmir’de açtığı kişisel sergisinde tanışmıştık. Hatta açılıştan sonra da sergiyi bir kez daha gezmiş, gelişip kendi çizgisinde yeni yolculuklara cesaret eden yapıtlarını daha iyi etüd etme imkanı da bulmuştum. Biyografisindeki bağlantıdan beni heyecanlandıran bu resimlerden bazılarını görmeniz mümkün.

Pandemi sürecinde, galerimizin açılışından itibaren bizi manen desteklemişti. Daha sonra bu sergi fikri olgunlaştığında özel olarak hazırlanmayı arzu etti. Göreceğiniz eserlerinden bir çoğunu bu sergi için özel olarak çalıştı, üretti.

Tuval üzerine akrilik boya 28 eserden oluşan bu sergide sanatçımızın iç dünyasından bozulup kirlenen bu dünyada iyi gitmeyen şeylere formla ve renklerle haykırışlarına tanıklık edeceksiniz.

Bu duygularımla hepinize iyi izlenceler diler, anı defterimize yazacağınız değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery-2020
_______________________________

Merhaba, “Sessiz Tanıklar” isimli sergime hoşgeldiniz.

“Sessiz Tanıklar” isimli bu ondördüncü kişisel sergimde son dört yıldaki çalışmalarımdan seçtiğim ve ilk kez sergilenen  28 adet eser  yer alıyor.

Beyaz bir tuvalin önünde resme başlarken biliyorum ki bilinmezlerle dolu bir macera başlıyor ve  ben çizgilerin, renklerin  götürdüğü yere gideceğim, bazı seçimler yapacağım, kararlar alacağım ama hep  resmin kulağıma fısıldadıklarını dinleyeceğim, resimle bir olacağım. Bu noktada Resme; dikdörtgen, kare, yarım daire, konveks, konkav fırça darbeleriyle başlıyorum. Konu ya da figürleri bu fırça darbelerinin içinde bulduğum küçük bir ipucundan, sürpriz karşılaşmalardan ve düşlerimden yola çıkarak kurguluyorum.

Resimlerimde estetik değerlerin yanı sıra, düşünsel ve duygusal anlamda da kullandığım imgelerle yaşama  dair pozitif bir görsellik oluşturmasını önemsiyorum. Resim benim için günlük yaşamın sıkışmışlığından ve çağımızda olup biten tüm  kötülüklerden kaçıp sığındığım; yaşamın güzelliklerini anımsatan huzurlu bir liman.

“Sessiz Tanıklar”ı izlerken; siz de yaşamın kendisine, doğaya, barışa, aşka, dünya’ya pozitif seslenişlere ve  kendi gülümsemenize tanık olabilirsiniz.

Sanata ve sanatçıya verdiği destek için ve bizi bu güzel platformda  ağırladığı için sevgili Hakan Sarıhan’a sonsuz teşekkürler.

Ayrıca resim maceramın  daha başında bir mucize gibi yolumun keşiştiği, bugüne kadar  gönül bağını hiç koparmadığım çok değerli  hocalarıma ve ilk sergimden itibaren yanımda olan, beni destekleyen  sanatsever dostlarıma  çok teşekkür ediyorum.

İyi izlenceler dileğiyle, sevgi ve saygılarımla.

Hatice Kılıçaslan
Artosonline Web Art Gallery-12 Ekim 2020

_______________________________

Hatice Kılıçaslan

1965 Kiraz, İzmir doğumlu

1984’de Dokuz Eylül Üniversitesi MYO İktisadi ve İdari Programlar Bölümü’nden mezun oldu ve ülkemizin önde gelen bir şirketinde profesyonel iş yaşamına adım attı.

1998 de Celal Yetkin Atölyesinde resim serüveni başladı. Feriha Tuğran Atölyesinde öğrendiği değişik tekniklerle çalışmalarını geliştirdi. Yirmi yıl profesyonel iş yaşamını ve resim faaliyetlerini birlikte yürüttü.

On dördüncü kişisel sergisini açan sanatçı yurtiçinde ve uluslararası düzeyde pek çok kişisel, karma, yarışmalı sergi ve sanatsal etkinliklerde yer aldı.

Spontane olarak; dikdörtgen, kare, yarım daire, konveks, konkav fırça darbeleriyle resme  başlayan sanatçı, konu ya da figürleri bu fırça darbelerinden seçmektedir.  Çağımızda gittikçe artan kötülüklere karşı yaşamın güzelliklerini anımsatan resimleriyle Kılıçaslan bir bakıma yaşama tutunmak için sığındığı iç dünyasını tuvale yansıtmaktadır.

BİYOGRAFİSİ
_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Hatice Kılıçaslan “Sessiz Tanıklar”
 • Tarih: 12 Eki 2020 - 31 Eki 2020
 • Yer:www.artsonlinegallery.com
 • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
 • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

65 Yorum

 • Nilüfer İNALTONG
  12 Ekim 2020

  Hatice Hanim, serginizi kutlar, başarılarınızın devamını dilerim.

  • Hatice Kılıçaslan
   13 Ekim 2020

   Çok teşekkür ederim, Nilüfer Hanım.

 • Tülin Tanatar
  12 Ekim 2020

  Dünyanın ve Türkiye’nin Covid’le mücadele de geçirdiği bu zor dönemde, umut, sevgi, huzur ile dolu tablolara bakmak bile bizileri özlediğimiz başka bir dünyaya götürdü, hem organizasyonu gerçekleştiren Artonlinegallery ve Sanatçı Hatice Kılıçaslan teşekkür ederiz.

  • Hatice Kılıçaslan
   13 Ekim 2020

   Tülin’cim çok teşekkür ederim. bu güzel duygular için ne mutlu bana.

   • Seviye Esmeray
    20 Ekim 2020

    Şiir tadında duyguların tuale dökülüşü huzur veren renkler,duygular…
    Kutlarım Hatice Kılıçaslan
    çok beğendim….

    • Hatice Kılıçaslan
     20 Ekim 2020

     Sevgili Fatma Hanım sergimin sizde bıraktığı etkiyi benimle paylaşmanızdan çok mutlu oldum. Teşekkür ederim.

    • Hatice Kılıçaslan
     20 Ekim 2020

     Seviye Hanım’cım sergimi ilgi gösterip izlediğiniz ve aktarmak istediğim duyguların sizdeki yansımasını paylaştığınız için çok teşekkür ederim, mutlu oldum.

 • Nazan Özman
  12 Ekim 2020

  Başarılarınızın devamını diler ve tebrik ederim.

  • Hatice Kılıçaslan
   13 Ekim 2020

   Nazan Hanım ziyaretiniz ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim

   • Fehime ANTER
    21 Ekim 2020

    Sevgili Hatice ; izlerken hayran kaldığım sergindeki tablolarına….seçtiğin renklerle naif ruhunun fırça darbelerine yansıması….bütün içinde bana verdiği yansımalar adına önce sana çok teşekkür ederim….bugüne gelirken verdiğin emeklerin her zerresine değmiş bir Hatice Kılıçaslan olarak seni çoook tebrik ediyorum…başarıların artarak devam edecektir…diliyorum ki…en mutlu günlerin …yaşayacağın şu andan itibaren başlamış olsun…sevgi ve saygılarımla…

    • Hatice Kılıçaslan
     21 Ekim 2020

     Fehime’ciğim köyümüzün biricik, güzel öğretmeni; çalışırken duyduğum heyacanı, naifliği sizlerin/senin de hissetmenden, paylaşmandan çok mutlu oldum, “…. en mutlu günlerin yaşayacağın şu andan itibaren başlamış olsun…” ne diyebilirim ki… bu bir mucize gibi… aynı güzel duygularla, saygı, sevgi sağlıcakla.

 • Gülcan Sarıoğlu
  13 Ekim 2020

  Tebrikler arkadaşım nice sergilere başarıların daim olsun emeği geçenlere de teşekkürler…..

 • Hatice Kılıçaslan
  13 Ekim 2020

  Çok teşekkür ederim Gülcan’cım sağol arkadaşım.

 • Büget Hünler
  13 Ekim 2020

  Haticecim, hepsi birbirinden güzel.
  Yüreğine sağlık.
  Başarılarının takipçisi olmak çok keyifli.
  Sevgiler💐

  • Hatice Kılıçaslan
   14 Ekim 2020

   Büget Hanım’cım çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız…

 • Gülçin Kocaman
  13 Ekim 2020

  Haticeciğim,
  Tebrik ederim canım, ellerine sağlık harika bir iş çıkartmışsın😊🧿 Daha nice sergilerinin devamını dilerim. Sevgi ve sağlıkla🥰

  • Hatice Kılıçaslan
   14 Ekim 2020

   Gülçin’cim kocaman yürekli arkadaşım ne kadar şanslıyım seninle… çok teşekkür ederim, sevgiler, sağlıcakla.

 • Şahizer Senem Telli
  13 Ekim 2020

  Tebrikler, büyük bir hazla izledim sergiyi. Renkleri, dünyaları, naifliklerini kuşların, ne güzel yansıtıyor, çizimlerin. Devamını diliyorum. ❤️

  • Hatice Kılıçaslan
   14 Ekim 2020

   Şahizer Senem Telli öğretmenim çok teşekkür ederim Ünsal öğretmenime selam ve saygılar.

 • Muradiye Kırılmaz
  13 Ekim 2020

  Yüreği güzel fırçası güzel duygulu kardeşim ellerine yüreğine sağlık. Başarıların daim olsun

  • Hatice Kılıçaslan
   14 Ekim 2020

   Canım Muradiye Ablacığım çok teşekkür ederim. Her zaman yanımda olduğunu bilmek çok güzel.

 • Ayşe Türker
  13 Ekim 2020

  Hatice hanımcım kutlarım, hepsi çok güzel emeğine sağlık🧿🧿🧿

  • Hatice Kılıçaslan
   14 Ekim 2020

   Ayşe Hanım’cım çok teşekkür ederim.

 • Nilgün Temiz
  13 Ekim 2020

  Tebrik ederim Hatice hanım, ‘Sessiz Sohbet’ favorimdi fakat tüm eserlerinizin renkleri ve seçimleriniz çok güzel.Başarılar dilerim.

  • Hatice Kılıçaslan
   14 Ekim 2020

   Nilgün Hanım çok teşekkür ederim. Sevgi ve selamlar.

 • Neşe Gümüşcüoğlu
  13 Ekim 2020

  Hatice hanım yüreğinize sağlık. Tekrar tekrar baktırıyor. Ne zarif ne yumuşacıklar. Nice başarılı sergiler dilerim.

  • Hatice Kılıçaslan
   14 Ekim 2020

   Neşe Hanım çok zarifsiniz, teşekkür ederim, sevgilerimle.

 • Eşref Karadağ
  13 Ekim 2020

  Kuşların ve dokunuşların ressamı Sevgili Hatice Kılıçaslanı yürekten kutluyor, başarılarının süreğen olmasını diliyorum. Ayrıca sergiye emeği geçen herkese teşekkürlerimle…

  • Hatice Kılıçaslan
   14 Ekim 2020

   Sevgili arkadaşım çok teşekkür ederim. Sevgi ve selamlar.

 • melihat özdoğan ağgül
  13 Ekim 2020

  Elinize sağlık, Dilerim ki bu günler geçerde sohbetli kokteyle sergiler olur.

  • Hatice Kılıçaslan
   14 Ekim 2020

   Çok teşekkür ederim Melihat Hanımcım ne güzel bir dilek, görüşmek üzere.

   • Pınar Kılıçaslan
    16 Ekim 2020

    Halam, tablolarıyla daha küçük yaşlardayken bana resim çizmenin bir resim kağıdı üzerine bacasından duman çıkan birkaç ev ve bir dere çizmekten ibaret olmadığını gösteren ilk kişi oldu diyebilirim. Uzun bir süre resimlerine yakından ‘tanık’ oldum. Her birine gösterdiği özeni, verdiği değeri görme, karşımıza çıkacak o küçük sürprizleri bulmaya çalışma fırsatım oldu. Ama elbette onun bakışı her zaman daha farklıydı. Bu eserlerini görme fırsatım olmamıştı. Her zamanki kadar renkli her zamanki kadar resmin içini dolduran eserler olmuş. Bu resimlerin içinde de gizli anılarının, gizli kişilerin, gizli hikayelerin olduğunu hissettim. Keşke herkes dile getirmek istediklerini bu kadar gizli ama bir o kadar da güzel ifade edebilse. Hayatın da tuvallerin kadar renkli olsun halam. ❣️

    • Hatice Kılıçaslan
     16 Ekim 2020

     Pınar’cım küçük öğretmenim benim bu güzel yorumunla başarılı bir Türkçe öğretmeni olacağının müjdesini de veriyorsun. Evet seninle uzun soluklu resim yaşamımız da oldu, sergi, afiş resimlerimi birlikte seçerdik, yorumlar yapardık… Sen bu süreyi ne güzel algılamışsın. Çok teşekkür ederim halacım, güzel yüreğine sağlık. Başarılarının devamı dileğiyle, yolun açık olsun.

 • Nilgün Bilgin
  14 Ekim 2020

  Sevgili Hatice arkadaşım her gün bir taş koyuyor binasına ve önümüzde yükselip gidiyor o sapasağlam estetik yapı… 22 yıldır izliyorum, hayranlığım her geçen gün artıyor… Yeni ufuklar açıyor her seferinde önüme… Teşekkürler Hatice, emeğine, yüreğine sağlık… Daha nicelerine…

  • Hatice Kılıçaslan
   14 Ekim 2020

   Canım arkadaşım Nilgün çok teşekkür ederim. Ne güzel yorumlamışsın. Bu sergimde de benimlesin çok mutluyum.

 • Ayşegül Eryiğit
  14 Ekim 2020

  Canım arkadaşım,
  Harikasın ,ellerine yüreğine sağlık.Tebrik ediyorum.Nice nice başarılı ,güzel sergilerin olsun..

  • Hatice Kılıçaslan
   14 Ekim 2020

   Ayşegül’cüm güzel arkadaşım benim çok teşekkür ederim. Belki İstanbul’da bir sergim olur yakında ve görüşürüz bu vesileyle…

 • Özlem Esendağ
  14 Ekim 2020

  Sevgili Hatice Hanım;
  Serginizin online ortama taşınma fikri sayesinde benim gibi uzakta olan biri de bu güzel eserleri görebilme fırsatı yakaladı. Umarım çok yakından, eserlerinizi ilerleyen zamanlarda inceleyebilirim. Sessiz Tanıklar hep birlikte, yanında bir benzeri var. Bu da resimlerinizdeki sıcaklığı, samimiyeti hissetmemi sağlıyor. İnsanın çok sık düşündüğü şu dönemde resimlerin canlılığına, renklerine, fırça darbelerinizin anlattıklarına tabiri caizse kendimi kaptırdım. Sayenizde yüzümde bir tebessüm oluştu. Kesinlikle enerjisi yüksek bir kadından böyle eserler doğabilir. Sanat hayatınızda başarılar dilerim. Yolunuz açık olsun. Yeni projelerinizi bekliyor olacağım.

  • Hatice Kılıçaslan
   14 Ekim 2020

   Sevgili Özlem’ciğim güzel dilek ve düşüncelerin ve resimlerime, sergime gösterdiğin ilgin için çok teşekkür ederim. Haklısın sergimin online ortama taşınmasını ben de çok sevdim, seninle/sizlerle buluştum, çok değerli Hakan Sarıhan arkadaşıma teşekkür ederim tekrardan.Yüzündeki tebessümden öpüyorum kocaman. Görüşmek dileğiyle, sevgiler.

 • Hatice Kılıçaslan
  14 Ekim 2020

  Büget Hanım’cım çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız…

 • Hatice Kılıçaslan
  14 Ekim 2020

  Gülçin’cim kocaman yürekli arkadaşım ne kadar şanslıyım seninle… çok teşekkür ederim, sevgiler, sağlıcakla.

 • Atıf Eriş
  14 Ekim 2020

  Sevgili arkadaşım ellerine emeklerine yüreğine fırçana sağlık. Senin çizgilerini nerde olsa tanırım.Sessiz Tanıklar ı çok güzel yansıtmışsın. Daha çok özgürlük , masumiyet hissettim. Eserlerinde bir kadın elinin yumuşaklığı pastelliği var ama bazende keskin ifadeler. Tebrik ediyorum senin gibi bir arkadaşım olduğu için gurur duyuyorum..🧿💖🍀🌸🎙❤️🎊🎧🌻🍃🎈👏👏👏👏👏👏👏👏 Tüm yüreğimle alkışlıyorum❤️💙🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Atıf Eriş

  • Hatice Kılıçaslan
   15 Ekim 2020

   Sevgili Atıf arkadaşım değerli yorumun, sergime gösterdiğin ilgin için çok teşekkür ederim . Belki bazı eserlerdeki senin kadife sesinin ve müziğinin tınılarını, renklerini hissetmişsindir, karantina dönemindeki zengin içerikli harika canlı yayınlarından…. İyi ki varsın, iyi ki aramızda sanat var, lise yıllarından süre gelen çok değerli arkadaşlığımız var. Sevgi ve sağlıcakla, selamlar.

 • Hatice Aydoğan
  15 Ekim 2020

  Tebrikler Adaşım

  • Hatice Kılıçaslan
   15 Ekim 2020

   Canım arkadaşım, adaşım çok teşekkür ederim sağlık ve sanatla.

 • Mustafa TOYGAR
  16 Ekim 2020

  Çalışmalarınızı çok beğendim. Tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.

  • Hatice Kılıçaslan
   16 Ekim 2020

   Mustafa Bey, sergime gösterdiğiniz ilgi ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

 • Hatice Öktem Kılıçaslan
  19 Ekim 2020

  Her biri birbirinden güzel resimleriniz, izleyini gerçek dünyadan koparıp düşsel bir masal diyarına götürüyor adeta.
  Elinize, gözünüze, ruhunuza sağlık.
  Başarınızın artarak devamı ve yeni sergilerinizde buluşmak dileği ile.

  • Hatice Kılıçaslan
   19 Ekim 2020

   Sevgili Hatice’ciğim bu sergimi de izleyip, beğendiğin ve değerli yorumunla katkıda bulunduğun için çok teşekkür ederim, mutlu oldum.
   Çalışırken duyduğum heyecanın ve duygunun sizlere yansıması, güzel duygular uyandırması beni yeni çalışmalar için motive ediyor. yüz yüze sergilerimde de görüşmek dileğiyle sevgiler, Burak ve Merve’nin gözlerinden öperim, sevgiler, selamlar.

 • Zeynep Ergincan
  19 Ekim 2020

  Tebrikler resimleriniz çok güzel, başarılarınızın devamını dilerım

  • Hatice Kılıçaslan
   19 Ekim 2020

   Zeynep Hanımcım sergimi izlediğiniz, beğeniniz ve değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Yüz yüze sergilerimde de görüşmek tanışmak dileğiyle.

 • Fatma Çiftçi
  20 Ekim 2020

  Tebrikler içinde bulunduğumuz bu zor zamanın şartlarında harika bir sergi olmuş başarılar dilerim

 • Hatice Kılıçaslan
  20 Ekim 2020

  Sevgili Fatma Hanım sergimin sizde bıraktığı etkiyi benimle paylaşmanızdan çok mutlu oldum, Teşekkür ederim.

 • Zeynep Memişoğlu
  22 Ekim 2020

  Sevgili Hatice Hanım,
  Yüreğinize, emeğinize sağlık.
  Tüm eserleriniz birbirinden güzel ve değerli.
  Sizi tanıdığım için bir kez daha gururlandım ve duygulandım.
  Sağlıkla görüşmek üzere.

  • Hatice Kılıçaslan
   23 Ekim 2020

   Zeynep Öğretmenim sergimi ziyaretiniz ve güzel duygularınızı benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Sevgi ve sağlıcakla, görüşmek dileğiyle.

 • Mine Hepşen
  22 Ekim 2020

  Sevgili Hatice’ciğim,
  Tebrik ediyorum, sergindeki resimler çok güzel. Ellerine sağlık. Her sefer daha da geliştiriyorsun resimlerini. Kutlarım azmini. Sevgiler.

  • Hatice Kılıçaslan
   23 Ekim 2020

   Mine Hanım’cığım sergime ilginiz ve güzel duygu ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Sevgi ve selamlar İzmir’den.

 • Sevim Akay
  23 Ekim 2020

  Çok kıymetli arkadaşım Hatice tanımaktan mutlu olduğum kişilerin başında olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.Herkesin hayalleri ve becerileri farklı dir elbette.Ama senin hayal ürünlerin ve eserlerin benim ilgi alanımda olan kediler ve kuşlar ağırlıklı iki olduğu için daha da kıymetli değer verdiğim diğer tüm el emeği ürünler ve eserler arasında. Yüreğine sağlık?hayallerine ve ellerine sağlık. Sanatsız bir hayat damarlarimızdan birinin kurumuş olması demek. Iyi ki sanat var her dalıyla.

  • Hatice Kılıçaslan
   23 Ekim 2020

   Sevgili Sevim arkadaşım iyi ki varsın bu sergimde de benimlesin, çok teşekkür ederim. Sevgi, sağlık, sevinç ve sanat dolu günler dilerim, görüşmek dileğiyle.

 • Selma Kurt
  23 Ekim 2020

  Canım arkadaşım birbirinden güzel resimlerine bakarken çok gururlanıyorum. 32 senedir tanıdığım arkadaşımın başarıları diyorum kendime. Dilerim bir dahaki serginde birlikte oluruz.
  Tebrik eder başarılarının devamını dilerim Hatice cim, yolun açık olsun.
  Sevgiler,

  • Hatice Kılıçaslan
   23 Ekim 2020

   Sevgili Selma’cım güzel gönlün gibi içten ve güzel duygu ve düşüncelerini benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim. 32 yıl olmuş mu diye hesapladım hemen inan, yıllar ne çabuk geçiyor. Bir sonraki sergimde de inşallah sanatın birleştirici gücüyle yüzyüze görüşme şansımız olur. sevgi ve sağlıcakla selamlar.

 • merihan 0rer
  24 Ekim 2020

  hepsi birbirinden güzel tebrik ederim,başarıların devamını dilerim.sevgiler

  • Hatice Kılıçaslan
   26 Ekim 2020

   Sevgili arkadaşım sergimi izlediğin ve duygularını benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim.

 • Gülçin Yıldıran
  26 Ekim 2020

  Tebrikler Hatice hanım, her biri ayrı güzellikte olan resimlerizi keyifle izledim. Özgün ve başarılı çalışmalar.
  Nicelerine!…

  • Hatice Kılıçaslan
   27 Ekim 2020

   Sergimi keyifle izlemeniz beni çok mutlu etti. İlginiz ve duygularınızı paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması