Lale Hüseynova

Painting, Graphic Desing
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş
Renklerle insanların hayatlarına anlam ve değer katıyor, mutluluk aşılamak için yaşamın en renkli yanlarını yansıtıyor.

Huseynova Lale, Memmedhuseyn kızı *(1995)

2016 yılında Azerbaycan Devlet Güzel Sanatlar Akademisinde Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Grafik dalında onur ile mezun oldu.

Eğitim yıllarımdan beri çalışmaları Sanat Akademisi, Azerbaycan Sanatçılar Birliği’nde, ülkenin çeşitli yerlerinde ve yabancı ülkelerde sergilendi.

“2 Şubat Gençlik Günü”, “Hocalı” (Almanya’da), “31 Mart Soykırım”, “8 Mart Kadınlar Günü”, “10 Mayıs Gül Bayramı”, “Gözlerinizi Hocalı’ya Aç”, “Novruz Tatili”, “28 Mayıs Cumhuriyeti Günü ”,“Bakü Limanı”, “ Nar ”ve ilgi çekici konuların yer aldığı diğer sergiler. Çeşitli yarışmalarda ve sergilerde ödül aldı.

2009 – 2010 – 2011 yıllarında, “10 Mayıs Gül Bayramı” yarışmalarında asfalt üzerinde en iyi çiçek resmi adaylığı ödülünü aldı.

“9 Kasım 2011 Azerbaycan Devlet Bayrak Günü” vesilesiyle “Bayrağıma” resim yarışmasına katıldı.

21 Şubat’ta Uluslararası Anadili Günü’ne adanmış bir yurtsever sanat sergisine katıldı.

2012’den günümüze Azerbaycan Sanatçılar Birliği’nin “2 Şubat Gençlik Günü” ne özel sergilerle çeşitli konularda sergilere katıldı.

24.02.13-15.03.13 tarihinde Berlin’deki Berlin-Bakü Galerisi’nde düzenlenen “Hocalı Trajedisi” ne adanmış sergiye katıldı.

Bakü Limanı tarafından açıklanan yaratıcı yarışmanın sanat kategorisinde birinci oldum.

2016 yılındaki başarılı çalışmam için 2 Şubat – Azerbaycan Gençlik Günü vesilesiyle ödüllendirildi.

2016’dan beri Azerbaycan Sanatçılar Birliğinin Genç Sanatçılar üyesidir.

2017 yılında, başarılı çalışmalarım için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Gençlik Ödülü” ne layık görüldü.

2018’de Molla Nasreddin’e adanmış sergi yarışmasında ödüllendirildi.

Azerbaycan Sanatçıları Birliği’nin desteğiyle 10-15 Mayıs 2019 tarihlerinde Bakü’de düzenlenecek Judo Grand Prix’sinden önce Paralimpik değerleri teşvik etmek için Azerbaycan Cumhuriyeti Ulusal Paralimpik Komitesi, Cumhuriyet poster yarışmasında “Ruhun Zaferi”ni açıkladı. Ödül aldı.

3 Nisan 2019 tarihinde, V. Samadova’nın adını taşıyan Azerbaycan Sanatçılar Birliği’nin sergi salonunda 31 Mart Azerbaycanlı Soykırımı’na adanmış bir sergi yarışması düzenlendi. Azebaycan’da her yıl soykırım mövzusu üzerine çok sayıda sergi düzenlenmektedir. Bu yılki sergi yarışmasında resim, grafik, heykel ve dekoratif uygulamalı sanatlarda 130’dan fazla profesyonel sanatçının çalışmaları yer aldığı bu yarışmada ödül aldı.

22 Eylül 2019’da Çağdaş Sanat Merkezi tarafından düzenlenen “İpek Yolu” çizim yarışmasına katıldı.

Resim ile birlikte Azerbaycan Cumhuriyeti’nde II. Mükemmel Öğretmen Kişisel Gelişim Projesi, II Ulusal Psikoloji Forumu projesi, 20-21 Nisan 2019 tarihinde VI Azerbaycan Uluslararası Psikoloji Konferansı, III Ulusal Psikoloji Forumu projesi ve diğer projelere katıldığı için sertifikalar aldı.

Bakı (Bakü) – Azerbaycan

Son Güncelleme: 3 Temmuz 2020 / Last update: July 3th 2020

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması